10 nejlepších filmů Jakea Gyllenhaala

Přečtěte si

Autor

Tereza Nováková
Tereza Nováková
Filmová a seriálová fanynka. Filmy jsou mojí vášní a ráda o nich mluvím s ostatními. Ráda chodím do kin a divadel, kde se převtělím do jiné reality a prožívám vše, co postavy v příbězích.

Už přes třicet let herec Jake Gyllenhaal hraje v nejrůznějších filmech a je jedním z nejlepších herců současnosti. Gyllenhaal nastartoval svou kariéru díky svým hollywoodským rodičům, režisérovi Stephenu Gyllenhaalovi a scenáristce Naomi Foner, ale sám se stal velmi talentovaným umělcem s řadou uznávaných filmů v průběhu 90. let. Zúžit Gyllenhaalovo nejlepší dílo je výzvou, protože podává naprosto odlišné výkony napříč mnoha žánry. Zde je 10 nejlepších filmů Jakea Gyllenhaala.

Noční zvířata

Gyllenhaal přijal zajímavou dvojroli v Nočních zvířatech. Thriller sleduje samotářského romanopisce Edwarda (Gyllenhaal), který se nakrátko znovu shledá se svou odcizenou bývalou manželkou Susan (Amy Adams) a dává jí výtisk svého nejnovějšího románu. Susan je dojata jeho zvrácenou knihou a zjišťuje, že mnoho událostí v Edwardově příběhu odráží ty z jejich skutečného manželství.

Bratři

Film Bratři představuje neobvykle temný ústřední výkon od Tobeyho Maguirea, který si zahrál roli veterána z Afghánistánu, kapitána Sama Cahilla. Gyllenhaal hraje jeho nezodpovědného bratra Tommyho, který je nucen převzít další zodpovědnost, když je Sam považován za zabitého v akci. Tommy má pocit, že potřebuje ctít odkaz svého bratra tím, že se bude starat o jeho ženu Grace (Natalie Portman) a jejich malé děti. Mezi Tommym a Grace rozkvete jistá romantika, ale brzy zjistí, že jako přátelé jsou schopni se se Samovou nepřítomností vyrovnat společně.

Zmizení

Zmizení je strhující thriller, který se zaměřuje na hledání otce Kellera Dovera, kterého skvěle ztvárnil Hugh Jackman, po jeho malé dceři a jejím příteli, kteří náhle zmizí po večeři na Den díkůvzdání. Jake Gyllenhaal hraje roli detektiva, který při pokusu o vyřešení případu odhaluje děsivé skryté pravdy.

Zdrojový kód

Zdrojový kód je sci-fi mysteriózní akční thriller, točící se kolem kapitána Coltera Stevense z americké armády, jenž se ocitne ve výpočetní realitě a dostane za úkol najít bombu ve vlaku.

Zkrocená hora

Foto: Focus Features

Gyllenhaal vyhrál Oscara jen jedinkrát, a to za Nejlepšího herce ve vedlejší roli ve Zkrocené hoře. Tento film odvážně boří stereotypy kolem západní mužnosti pomocí dojemného milostného příběhu dvou kovbojů. Zatímco film se nikdy nevyhýbá útrapám, kterým tito muži čelí, kdy se snaží udržet svůj románek v tajnosti.

Láska a jiné závislosti

Jamie Randall, farmaceutický obchodní zástupce, který si rozumí se ženami, se seznámí s nekonvenční Maggie Murdock s diagnózou raného stádia parkinsona. Jak se jejich vztah vyvíjí, Jamieho kariéra stoupá vysoko s nástupem viagry. On hledá lék na její stav, zatímco ona přemýšlí, zda by ji miloval, i když není naděje na vyléčení. Tak kam láska ty dva zavede?

Everest

Everest je inspirován skutečnými událostmi horolezecké katastrofy. Dvě samostatné komerční expedice pod vedením Roba Halla a Scotta Fischera se vydaly zdolat nejvyšší vrchol světa Mt. Everest. Nečekaně je pohltí zuřivá vánice, kde bojují o přežití proti mrazu a větru.

Princ z Persie: Písky času

Film je adaptací stejnojmenné videohry a sleduje perského prince Dastana a alamutskou princeznu Taminu, aby ochránili posvátnou dýku před padnutím do rukou darebáků. Dýka dává svému majiteli moc cestovat zpět v čase a ničit svět.

Den poté

Brzy poté, co američtí úředníci ignorují varování paleoklimatologa Jacka Halla o obrovském klimatickém posunu, se rozvine systém masivních bouří, jenž způsobí přírodní katastrofy po celém světě. Jackův syn Sam a jeho přátelé uvíznou v New Yorku, když se účastní akce, a musí přežít mrazivé teploty, dokud se tam jeho otec v odvážném pokusu o záchranu nedostane pěšky.

Spider-Man: Daleko od domova

Peter Parker musí zakročit a zvládnout nečekanou misi, když mu Nick Fury přeruší evropskou dovolenou. Svět ohrožují obrovská monstrózní stvoření, z nichž každý symbolizuje čtyři živly – oheň, zemi, vodu a vzduch – a Spider-Man si musí daleko od domova obléknout svůj oblek, spojit se s Mysteriem a zastavit zlé síly, aby vše zničily.

1 komentář

  1. Chybí mi tu Donnie Darko, Slídil, Patrola a Zodiac. To jsou určitě lepší kousky než některé v článku uvedené.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také