10 legendárních filmů zapadlých na Netflixu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

V nepřeberném obsahu Netflixu se není občas lehké vyznat. Na titulní stránce dostávají přednost vesměs originální tituly služby, a na hromadu výborných, leckdy starších filmů se zde zapomíná. Právě proto jsme zabrousili do „ztracených“ archívů Netflixu a našli v nich těchto deset legendárních klasik, které nestárnou. Už teď je ale jasné, že tento výběr by šel bez problémů rozšířit o další desítky titulů. Tak možná příště.

Hoří, má panenko (1967)

Foto: Bontonfilm

Parta dobrosrdečných hasičů uspořádá ples na počest velitele, který odchází do důchodu. Jenže jak se rozproudí zábava, stíhá oslavu jedna komická pohroma za druhou. Poslední film Miloše Formana před odchodem do Ameriky.

Taxikář (1976)

Klasický thriller Martina Scorseseho s Robertem De Nirem v roli Travise Bickleho, paranoidního a násilnického taxikáře z New Yorku. De Nirovi a Jodie Foster vynesl tenhle Scorseseho majstrštyk nominace na Oscara a ucházel se i o cenu pro nejlepší film.

Vrchní, prchni! (1980)

Foto: Bohemia MP

Neúspěšný vedoucí knihkupectví předstírá, že je číšník, aby si trochu přivydělal. Celý plán se ale zvrtne, když po něm začne pátrat policie. Legendární komedie dua Smoljak, Svěrák, která nikdy nezestárne a neomrzí.

Krotitelé duchů (1984)

Čtyři srandisti z New Yorku čelí žužu apokalypse. Na zachránce světa by je asi nikdo netipoval, ale v takové chvíli stejně není komu jinému zavolat. Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis a Ernie Hudson se v téhle klasické komedii nějakého toho ducha jen tak neleknou.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Otce mu zabil zbabělý šerif z Nottinghamu. Legendární renegát Robin Hood proto přísahá pomstu a přidá se k partě vesničanů, kteří museli opustit svůj domov. Akční dobrodružný film, ve kterém si zahráli Kevin Costner, úžasně ďábelský Alan Rickman a taky Morgan Freeman.

Schindlerův seznam (1993)

Oskar Schindler se překvapivě rozhodne utratit celé své jmění, aby během druhé světové války pomohl zachránit 1 100 Židů před Osvětimí. Mistrovské drama Stevena Spielberga oceněné sedmi Oscary, včetně ceny za nejlepší film, režii a scénář.

Uprchlík (1993)

Doktor nespravedlivě obviněný z vraždy uprchne z vazby a hledá skutečného vraha. V patách má ale horlivého policajta. Harrison Ford a Tommy Lee Jones (za svou vedlejší roli oceněný Oscarem) ve filmu, který si získal kritiky i fanoušky.

Jumanji (1995)

Dva sourozenci objeví začarovanou deskovou hru, která jim otevře dveře do kouzelného světa. A nechtěně pustí ven muže, který byl v té hře uvězněný celé roky. Fantasy dobrodružství, ve kterém po boku Robina Williamse hrají Kirsten Dunst a Bonnie Hunt.

Spáči (1996)

Čtyři kluci z Hell’s Kitchen se dostanou do polepšovny, kde je zneužívá krutý vychovatel. Po letech se mu dva z nich pomstí a dostanou se za to před soud. Režisér kultovních filmů jako Rain Man a Dobré ráno, Vietname, opět ve skvělé formě.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Agent FBI si dává za cíl dostat mazaného zločince Franka Abagnalea juniora za mříže. Frank ale zatčení nejen uniká, ale ještě si honičku užívá. V tomhle hitu Stevena Spielberga podle skutečné události hrají Leonardo DiCaprio, Tom Hanks a Christopher Walken.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také