Sedm nejlepších momentů Rosse a Rachel v seriálu PŘÁTELÉ

Přečtěte si

Autor

Pokud jste fanoušky Rosse a Rachel, určitě při sjíždění seriálu PŘÁTELÉ netrpělivě čekáte na jejich nejromantičtější chvíle.

Od devadesátých let patřila tato dvojice k nejoblíbenějším televizním párům. Scházeli se a zase rozcházeli a fanoušci po celém světě trnuli a byli zvědaví, jak to s touhle dramatickou dvojicí dopadne.

Rozuzlení všichni známe. V poslední epizodě skončí spolu a podle spin-offu Joey je silně pravděpodobné, že se i vzali.

Ale ještě než se k té poslední epizodě propracujete, pojďme si připomenou nejlepší momenty Rosse a Rachel, které si v průběhu seriálu rozhodně nesmíte nechat ujít!


Ten moment, kdy se to Rachel dozví (Rossovy námluvy, řada 1, epizoda 24)

Foto: Warner Bros.

Ross mluví se zbytkem party o svých citech k Rachel prakticky od chvíle, co se ona nastěhuje k Monice. Pak se Ross Rachel zeptá, jestli by s ním nechtěla zajít na skleničku, ale následně své city pošle k ledu, protože zrovna řeší rozvod s bývalou manželkou Carol.

Všichni ostatní dávno vědí, co Ross k Rachel cítí, ale sama Rachel se to dozví, až když Ross odjede na pracovní cestu do Číny. Zanechá jí nádherný dárek a Chandler utrousí, že své bývalé ženě také dal na narozeniny něco drahého („neuvěřitelně drahou křišťálovou kachnu“), když se do ní zamiloval.

Rachel v tu chvíli konečně dojde, která bije, a zbytek epizody stráví přemítáním, jestli do toho půjde!


Ten moment, kdy se políbí v kavárně (Rossovo odhalení, řada 2, epizoda 7)

Foto: Warner Bros.

Když se Rachel dozví o Rossových citech, setká se s ním na letišti, jen aby zjistila, že se vrátil s přítelkyní jménem Julie.

Dalších několik epizod pak fanoušci Rosse a Rachel zažívají pěkné drama, protože Rachel se snaží své city skrývat, Ross o tom neví a mezitím pokračuje ve vztahu s Julií.

Když zjistí, že se Rachel líbí, je zmatený a trochu frustrovaný. Nakonec však přijde k ní do práce, zrovna když zavírá, a políbí se, což je jeden z nejkouzelnějších momentů celého seriálu.

Ten moment, kdy skončí konečně spolu (Domácí video, řada 2, epizoda 14)

Foto: Warner Bros.

Po prvním polibku se Ross a Rachel nedají tak docela dohromady, ale o několik epizod později skutečně vztah navážou.


Rachel je po polibku v kavárně na Rosse naštvaná, protože ten si k ní sepsal seznam kladů a záporů, aby ji srovnal s Julii, což má za následek, že se zdráhá s ním vstoupit do vztahu.

Nakonec se však dají dohromady, když je objevena stará videokazeta. Na té je Rachel a Monika, jak se připravují na ples, jenže Rachel se dozví, že její kluk na ples nepůjde. Kvůli tomu se Ross rozhodne, že Rachel vezme na ples on. Ale vše končí zklamáním, když na tehdejší kluk Rachel přijde na scénu.

Když Rachel tu kazetu uvidí, přistoupí k Rossovi a políbí ho. Tím začíná jejich vztah.

Ten moment, kdy Ross vysloví nesprávné jméno (Rossova svatba, řada 4, epizoda 24)

Foto: Warner Bros.

Třetí a čtvrtá řada nejsou pro fanoušky Rosse a Rachel úplně nejlepší. Po skvělém začátku jejich vztahu se rozejdou a my zažijeme jednu z nejslavnějších scén PŘÁTEL, kdy Ross zakřičí „MĚLI JSME PAUZU!”

Čtvrtá řada končí tím, že si Ross skutečně vezme jinou ženu, Emily. Jenže všichni fanoušci Rosse a Rachel vědí, jak to dopadne. Místo toho, aby řekl „Beru si tě, Emily“, řekne „Beru si tě, Rachel“.

V této epizodě čeká fanoušky této dvojice další malinký záblesk naděje. Pro fanoušky Rosse a Emily to ale samozřejmě není dobrá zpráva – záhy se totiž rozvedou!

Ten moment, kdy se vezmou ve Vegas (Stalo se v Las Vegas, řada 5, epizoda 23)

Foto: Warner Bros.

Další z věcí, kterou si všichni berou po celou řadu na paškál, jsou Rossova manželství. Jeho třetí a poslední manželství ve světě PŘÁTEL už musí být jedině s Rachel!

Nemají však v úmyslu se brát. Letí spolu do Vegas a Ross si z Rachel vystřelí tím, že jí na obličej nakreslí knírek. Ona odmítá opustit hotelový pokoj a chce, aby zůstal i Ross, takže se nakonec pořádně opijí.

Poblíž není nikdo, kdo by jim v tom zabránil. Phoebe se učí hrát automaty tím, že sleduje jiného hráče v kasinu, Joey pracuje a Chandler s Monikou přemýšlejí o tom, by se sami vzali.

Nakonec je napadne, že vzít se v lasvegaské kapli bude skvělý nápad!

Ten moment, kdy se narodí Emma (Jak Rachel rodila, řada 8, epizoda 23)

Foto: Warner Bros.

Poté, co je manželství Rosse a Rachel ukončeno, dohodnou se na přátelství bez závazků, které se občas rozhoří v něco víc.

Jednu noc se neuhlídají a Rachel s Rossem otěhotní.

Ross spekuluje, že by Rachel požádal o ruku, když se Emma narodí, a pak se spolu políbí. Působí to jako ta chvíle, kdy by se skutečně mohli dát dohromady, ale následná záměna, kdy Joey najde prsten a Rachel si myslí, že ji žádá o ruku, veškeré Rossovy plány na sblížení zastaví.

Ross a Rachel se nakonec dohodnou, že zůstanou jen přáteli a budou dítě vychovávat společně v harmonii.

Ten moment, kdy Rachel vystoupí z letadla (Poslední epizoda, řada 10, epizoda 18)

Foto: Warner Bros.

Fanoušci seriálu se však dívali dál v naději, že by se mohlo stát něco víc. A stalo se! Ale až v poslední epizodě.

Rachel přijme vysněnou práci ve společnosti Louis Vuitton. Má to ale jeden háček – bude muset pracovat v Paříži. Ona je ze stěhování do hlavního města světové módy nadšená, ale Rossovi dojde, co k ní cítí, a je ze stěhování zdrcený.

Pokusí se ji zastavit ve chvíli, kdy se zrovna chystá nastoupit do letadla. Zmatená Rachel nastoupí a pak zavolá Rossovi, že má pochybnosti. Zanechá mu na záznamníku vzkaz, kde letušku žádá, aby mohla vystoupit z letadla.

Telefon se přeruší a Ross zakřičí: „VYSTOUPILA Z TOHO LETADLA?“.

To ale netuší, že Rachel právě otevřela dveře do jeho bytu, a roztřeseným hlasem za ním řekne: „Vystoupila jsem z letadla!“

To, jak si pár minut před koncem poslední epizody vyznávají nehynoucí lásku, se nakonec stane jedním z nejikoničtějších momentů celého seriálu PŘÁTELÉ.

V PŘÁTELÍCH je takových ikonických momentů celá řada, ale pokud jste fanoušky Rosse a Rachel, pak jsou pro vás tyto scény naprostou nutností!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také