Avengers: Tajné války možná odhalí otázky ohledně schopností superhrdinů

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Pátí Avengers se mají točit okolo Tajných válek neboli Secret Wars. Šlo o velkolepý kosmický event, který se dodnes řadí k nejkultovnějším komiksům. Zejména proto, že jako jeden z prvních nechal superhrdiny bojovat proti sobě.

Anthony a Joe Russo, režiséři stojící mimo jiné i za posledními Avengers: Endgame už uvedli, že by koncept Secret Wars rádi použili v rámci MCU právě v pátých Avengers. Rozhodně by ovšem bylo zajímavé sledovat populární superhrdiny bojovat o to, kdo z nich je nejmocnější.

Tajné války byly v osmdesátých letech původně projektem, který měl hlavně propagovat prodej hraček. Stala se z něj ovšem jakási předloha pro všechny budoucí eventy a jeden z vůbec nejznámějších příběhů mainstreamových komiksů. Přestože notně zestárl, jeho úspěch a vliv na to, jak se tvoří eventy je i dnes nepopiratelný.

V původním příběhu byl strůjcem všeho záporák známý jako Beyonder, který donutil všechny známé superhrdiny a superpadouchy bojovat proti sobě. Střetla se tu taková jména, jako třeba Spider-Man (který zde historicky vůbec poprvé získal svůj ikonický černý kostým), Fantastic Four, Avengers, nebo X-Men. Ve filmu to tvůrcům dává netušené možnosti, kdy se mohou na scénu vrátit staré známé postavy z alternativních realit, a zároveň se mohou objevit i noví hrdinové.

Nezbývá tedy než čekat, jak se to celé vyvrbí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také