Sny o toulavých kočkách: Poznejte kouzelný svět Petra Síse očima jeho bratra

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Asociace českých filmových klubů uvede do kin začátkem listopadu dokumentární snímek Sny o toulavých kočkách. Dílo, které natočil David Sís má přiblížit divákům výtvarnou tvorbu jeho bratra Petra.

Toulavá kočka se ve filmu objevuje jako metafora zvědavosti a hledání. Ve skutečností jí má být výtvarník Petr, který byl nucen zůstat v Americe a žít tam bez možnosti návratu do tehdejšího Československa. Dokument sleduje Petra Síse a černou kočku, která Petra doprovází. Zajímavostí je, že jí můžeme vidět jak v hrané, tak animované formě. Film doplňují výpovědi osobností, které ho v životě ovlivnily a které ovlivnil on, například Miloš Forman, Madeleine Albright nebo Steven Heller.

Po distribuční premiéře filmu, která proběhne 4. listopadu, bude následovat tour po vybraných filmových klubech. Těchto promítání se zúčastní sám režisér snímku David Sís, občas jej bude doprovázet i bratr Petr. Více informací k filmu se můžete dozvědět na jeho oficiálních stránkách.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také