V nemilosti: Sandra Bullock prochází peklem

Foto: Netflix

V úspěšném snímku Bird Box musela Sandra Bullocková přežít ve světě plném strašlivých monster. Ve snímku V nemilosti jí naopak její bližní dělají ze života peklo.

Horor Bird Box byl pro Netflix na konci roku 2018 senzačním úspěchem. Podle údajů streamovací služby sledovalo hororový thriller se Sandrou Bullock přibližně 89 milionů domácností. Není divu, že Netflix nyní s držitelkou Oscara opět spolupracuje. Nejnovějším počinem je v Nemilosti, směs dramatu a thrilleru. Hlavní hrdinka v podání Sandry Bullockové v něm zažívá peklo na zemi.

Ruth Slaterová (Sandra Bullocková) je už dvacet let ve vězení za vraždu dvou policistů. Trailer nám neprozradí pozadí zločinu, ale sdělí nám závažné následky. Ruth si totiž odpykala svůj trest a nyní nechce nic jiného než začít nový život. Ve své vlasti však již není vítána. Především rodiny zabitých policistů dělají vše pro to, aby odsouzenému vrahovi, co nejvíce ztížily život. Ruth je urážena a napadána. Nakonec vidí jako své jediné životní poslání, nalézt svou mladší sestru. Ta však zmizela a pátrání se ukáže být obtížnější, než by se očekávalo.

Kromě Sandry Bullock se můžeme těšit na Jona Bernthala (Živí mrtví), Vincenta D’Onofria (Daredevil) a držitelku Oscara Violu Davis (Ploty).

Snímek natočila německá režisérka Nora Fingscheidt. Už v roce 2019 přinesla kritikou oceňovaný hit Narušitel systému, který se zabýval extrémním sociálním případem. Fingscheidt tehdy ukázala, jak obtížné může být začlenění agresivních dětí do společnosti. Nyní přináší pohled na vražedkyni, která aktivně hledá cestu zpět, ale ani její bližní jí nedávají šanci na návrat do reality.

Pokud Nora Fingscheidtová prokáže obdobný cit pro toto téma jako v případě filmu Narušitel systému, tak by V nemilosti mohlo být opravdu drsné, ale také velmi dobré.

Foto: Netflix