Seal Team: Pár správných tuleňů: Jak se tuleni postavili žralokům

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Seal Team: Pár správných tuleňů je příběhem pro děti, ve kterém se parta tuleních protagonistů rozhodne čelit svým přirozeným nepřátelům. Dají proto dohromady tým hrdinů, který má žraločím čelistem učinit přítrž jednou provždy!

Jihoafrické studio Triggerfish má na kontě už několik celovečerních i krátkometrážních animovaných snímků, mimo jiné třeba na Oscara nominované Pohádky naruby, natočené podle knihy Roalda Dahla, nebo třeba Loupeživý krysák, kde hlavního hrdinu nadaboval David Tennant.

Snímek v originálním znění nabízí vskutku hvězdné obsazení. V češtině si ovšem také poslechneme známé hlasy, jako třeba Bohdana Tůmu, Kryštofa Hádka, nebo Ladislava Županiče.

Seal Team je příběhem Quinna, tuleně který tráví svůj čas relaxováním na slunci a plaváním v překrásných vodách poblíž pobřeží Kapského města. A ještě také strachem a neustálým prcháním před krvelačnými bílými žraloky. Rozhodnutí udělit oněm predátorům lekci na sebe nedá dlouho čekat…

„Statečný mladý tuleň Quinn už má plné zuby žraločích nájezdů na svou vesnici. Rozhodne se proto sestavit speciální tulení jednotku, která tyto žraločí teroristy vyžene z jejich území nadobro! Má to však jeden háček: tahle “speciální jednotka” se skládá z veselých tuleňů, kteří nikdy nebojovali a do formy je nedokáže dostat ani zkušený velitel Claggart. Jenže síla není vždy vše a možná se jim mír podaří nastolit důvtipem, inteligencí a dobrým srdcem.“

O režii a scénář se postaral Greig Cameron. V hlavních a vedlejších rolích se představí Jessie T. Usher, J.K. Simmons, Kristen Schaal, Patrick Warburton, Sharlto Copley, John Kani, Camille Mana, Seal, Dolph Lundgren, Matthew Rhys, a další.

Snímek má premiéru už 28. října.

Foto: Bohemia Motion Pictures

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také