Ambulance: Michael Bay zas a znova?

Přečtěte si

Autor

Michael Bay je bezpochyby jedním z režisérů, jejichž filmy mají rozpoznatelné rysy. A dá se říct, že ty Bayovy nejvýraznější a nejočividnější jsou přítomné v traileru na Ambulanci. Honičky, přestřelky, výbuchy. Prostě akce. Nabízí se zde otázka, jestli zase půjde o docela běžný Bayův film, který třeba ničím nenadchne (protože nepřekvapí), nebo se z něj stane budoucí klasika, jakou je Skála. Ovšem to nám trailer nijak neprozradí. Pojďme se spíše podívat na to, na co nás trailer Ambulance láká a co z něj o filmu víme.

Bohužel, první upoutávka na příští celovečerní přestřelku prozrazuje celkem dost o zápletce. Jake Gyllenhaal a jeho kamarád z armády Yahya Abdul-Mateen II se pravděpodobně ze dvou důvodů rozhodnou vykrást banku. Zatímco Abdul-Mateen se tak rozhodne, protože jeho manželka potřebuje jít na operaci, Gyllenhaal to udělá pro kamaráda a dost možná z nějakého politického důvodu. V traileru je totiž dost znát, že film bude určitě pracovat s tématem amerického patriotismu. Zatím úplně ale není jasné, jak s ním naloží. Může ho tedy kritizovat, nebo se může jen prostě jednat o rys hlavních charakterů příběhu.

Dále o zápletce víme, že v ní půjde o život policisty. Tím pádem se, překvapivě, téměř celý film odehraje v sanitce. Značná část tohoto akčního díla se tedy jistě váže na poměrně malý prostor. Tyto dva faktory možná budou pohánět celý film vzbuzováním pocit určitého diskomfortu a napětí.

Trailer nám taky kromě akce a zápletky ukázal další „lákadlo“ Bayových filmů. Ženu. Je to k smutku, ale ženské postavy v Bayových snímcích bývají pouze jakousi součástí voyeuristického požitku. Jsou totiž často skoro až ideově, playboysky pohledné a jaksi se připletou do akce. Jenomže nic moc jiného vlastně ani nenabízí. Jedinou výjimkou je snad Scarlett Johansson, jejíž postava v Ostrově nebyla rozhodně žádnou školačkou, vůči které by hlavní hrdina netrpěl platonickou přitažlivostí. Postava Johanssonové měla docela silnou motivaci a byla jedním z hlavních hybatelů děje. Ovšem musí se uznat, že zatím jsme postavu herečky Eizy González nepoznali nijak blíže. Může se tak docela klidně stát, že nás ještě překvapí.

Tak jako tak, podtrženo sečteno: trailer Ambulance nás vnadí na hodně chlapáckou výbušnou akci, ne tolik složitou zápletku a na ženskou postavu. Čili z toho kouká poměrně klasický film Michaela Baye.

V kinech od 17. března 2022.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také