10 skvělých francouzských komedií za posledních 10 let

Přečtěte si

Autor

Jaké francouzské komedie vzniklé za posledních deset let rozhodně stojí za zhlédnutí? Zde je výběr těch nejlepších. A na snímek Rodinu si nevybereš můžete zajít aktuálně do kina.

Kluci a Guillaume, ke stolu! (2013)

Kluci a Guillaume, ke stolu! je originálně zpracovaná komedie o hledání sexuální identity. Guillaume nikdy nebyl jako jeho dva atletičtí bratři, než aby sportoval, tak se raději strojil jako císařovna Sissi a imitoval máminy manýrismy. V dospívání proto rodiče usoudí, že je gay a pošlou ho na internátní školu, ze které Guillaume přejde na jinou, vyhne se vojně, navštěvuje psychoterapie ve snaze konečně najít své pravé já.

Režisérem snímku je sám představitel Guillauma, Guillaume Gallienne, který si ve svém debutu zahrál i Guillaumovu matku.

Co jsme komu udělali? (2014)

Satirická komedie, která si dělá legraci absolutně ze všeho, to je film Co jsme komu udělali?. Claude a Marie Verneuilovi jsou katolíci, konzervativně založení Francouzi. Mají čtyři dcery, které jim oznámí, že se budou vdávat: jedna si chce vzít muslima, druhá Žida, třetí Číňana, čímž dají rodičům pořádně zabrat, jelikož takové manžely si pro své dcery rozhodně nepředstavovali. Jejich jedinou nadějí na zachování „normálnosti“ v jejich rodině je nejmladší dcera, která se, díkybohu, seznámila s Charlesem, spořádaným katolíkem, a tak můžou konečně začít chystat „opravdovou“ svatbu.


Babysitting (2014)

Režijní debut Philippe Lacheaua (film spolurežíroval s Nicolasem Benamou) je částečně natočený ve stylu found footage. Marc Schaudel potřebuje sehnat na víkend hlídání pro svého syna Rémyho. Požádá proto svého zaměstnance Franka, který na něj působí velmi slušným dojmem. Netuší ovšem, že Frank se chystá o víkendu uspořádat oslavu třicátých narozenin… Poklidný víkend tak manželům Schaudelovým naruší telefonát od policie – jejich syn i Frank zmizel a jako vysvětlení se nabízí záznam z kamery, která ve zničeném domě zbyla…

Léto All Exclusive (2015)

Partička přátel si užívá léta plnými doušky a své řádění natáčí kamerou na selfie tyči. Tak by se dal shrnout děj Léta all exklusive je pokračování Babysittingu a je i podobně natočeno. Režisérské duo Lacheau-Benamou ve filmu odhalují příběh plný neuvěřitelných situací, do kterých se postavy během svého řádění dostanou.

Alibi na klíč (2017)

Třetí úspěšná komedie Philippa Lacheaua se točí kolem kanceláře, která poskytuje alibi na cokoliv. Stačí si ho zaplatit. Jenomže každá lež se nakonec provalí. Greg, majitel alibi kanceláře, se zamiluje, ale protože jeho dívka nesnáší lži, bojí se jí prozradit, co dělá za práci. To by samo o sobě ještě docela šlo ututlat, jenže Greg při seznámení s rodiči své lásky zjistí, že její otec patří mezi jeho klienty… A tím Gregovy problémy rozhodně nekončí.


Utop se, nebo plav (2018)

Čili plav, když máš krizi středního věku. Komedie o tom, že s trochou snahy si lze splnit i velké sny, měl premiéru na FF v Cannes. Snímek nám představuje Bernarda, muže trpícího krizí středního věku, který se stane členem týmu mužského synchronizovaného plavání, díky čemuž se dostane do opravdu zajímavé společnosti plavců, z jejichž svalů lze vyčíst odžité roky. Jaký je život mužských akvabel? Utop se, nebo plav odkrývá jejich strasti a radosti.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Pokračování Co jsme komu udělali? ukazuje mažele Claudea s Marií v opět dost tíživé situaci. Jejich čtyři dcery se totiž rozhodnou odstěhovat z Francie, což se jejich rodičům ani trochu nelíbí. Aby toho nebylo málo, sestra Charlese, manžela jejich nejmladší dcery Laure, se má vdávat, což znamená, že přijedou Charlesovy rodiče, kteří netuší, že Vivienne si bere ženu. A do toho všeho tu ještě máme porod.

Tenkrát podruhé (2019)

Všechno začíná jedním dárkovým poukazem agentury Time Travelers, která pomocí kulis a herců dokáže zprostředkovat pomyslnou cestu do minulosti, čímž se nabízí jedinečná příležitost mrknout se na večírek Marie Antoinetty či zavítat na jinou velkolepou událost. Victor se však rozhodne poukaz využít poměrně nezvykle – chce znovu zažít sedmdesátky, znovu se seznámit se svou chotí.

Na palubu! (2020)

Měla to být jednorázová spolujízda. Zavalitý dobrák Chérif, frajírek Félix a mamánek Edouard se vydávají překvapit Félixovu letní lásku, ale nakonec skončí v kempu na jihu Francie. Příběh o nečekaném přátelství, lásce, smutku a dospívání, který kloubí prvky buddy komedie s odkazy na styl Erica Rohmera, jednoho z představitelů francouzské nové vlny.


Delete History (2021)

Sociální sítě často způsobují potíže. Tři sousedi by o tom mohli povídat – Marie má trable se sexuální nahrávkou, Christine řeší Uber, Bertrandova dcera je obět online šikany. Jak z toho všeho ven? Sežeňte hackera!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také