Už zítra začíná 47. Letní filmová škola

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Srdce Slovácka se na pár dní stane domovem tuzemské, evropské, ale i mexické a japonské kinematografie. Na své si přijde každý, program nabídne přes 350 položek.

Uherské Hradiště vzdá hold legendárnímu Akiro Kurosawowi v rámci jeho retrospektivy. Dojde na mnohem víc než Sedm samurajů. Kromě Japonska diváci mohou nahlédnout do současné mexické tvorby v rámci sekce Terra festivalis. Filmové mezinárodní cestování nabízí i další možnosti – Východní přísliby nás zavedou například do Polska a pátráním po filmových zářezech kriminálníka Fantomase se dostaneme do Francie.

Pokud budete chtít vypnout a dát svému přemýšlení na chvíli pauzu, Půlnoční delikatesy plné béčkových, céčkových i déčkových filmů jsou přesně pro vás. Oscarový scénář a výkon hereckého ansámblu nečekejte. Ale co můžete čekat, je velká zábava, pokud počiny z této sekce budete brát s rezervou a nadsázkou.

Chybět nebudou ani význační hosté, ať už z tuzemska nebo zpoza hranic. Na filmovku zavítají Zdeněk Svěrák, Jiřina Bohdalová, Martin Huba, Goran Marković, Jarosław Kamiński či Sergio Castro San Martín.

Podtrženo a sečteno, Letní filmová škola bude pro všechny filmové nadšence opět povinností. Letos proběhne od 6. do 12. srpna 2021. Více si o 47. ročníku můžete přečíst v minulém článku.

Foto: Letní filmová škola

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také