Zabijákova žena & bodyguard: Pokračování hvězdné akční komedie

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Černý humor, Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson. Představitelé Deadpoola a Nicka Furyho (mimo jiné) spolu v akcí našlapané komedii. Co si přát víc? Inu, třeba další nášup? První část (Zabiják & bodyguard), která spatřila světlo světa v roce 2017, získala značně pozitivní hodnocení a není proto divu, že došlo na pokračování…

To právě teď startuje v kinech, a dle traileru se je rozhodně nač těšit. Už tak k našlapanému dynamickému duu se vedle Salmy Hayek, která byla již v prvním dílu, přidávají kupříkladu Morgan Freeman a Antonio Banderas, ztvárňující antagonistu. V nové části se dostává do popředí děje právě Salma Hayek v roli zabijákovy manželky, která se snaží svého muže vysvobodit z držení mafiánů. Ideální letní zábava, jakou stojí za to vidět v kině!

Reynoldsův bodyguard na odpočinku se tak proti své vůli a doporučením terapeutky opět dostává do šíleného sledu přestřelek a život ohrožujících situací, které polechtají bránici a uspokojí milovníky akce. I díky tomu, že jak o scénář, tak o režii se postarali stejní tvůrci; Tom O’Connor a Patrick Hughes, lze očekávat přinejmenším stejné kvality jako u „jedničky,“ a snad i něco víc. Nezbývá než doufat, že snímek Zabijákova žena & bodyguard nevstoupí do stejné řeky, jako řada jiných sequelů, kdy je vše větší, nadupanější, dražší, a přitom stále jaksi vyprázdněnější.

Osobní strážce v podání Ryana Reynoldse plánuje klidný odpočinek od svého smrtícího zaměstnání, osobní terapeut mu používání zbraní na nějaký čas dokonce zakázal. Přesto bude muset uzavřít další partnerství s nájemným vrahem s tváří Samuela L. Jacksona a velkou roli v jejich nové misi, v nebezpečných přestřelkách i ve slovních přestřelkách sehraje Salma Hayek coby zabijákova žena Soni. Ještě akčnější a zábavnější zločinec, než její muž. Společným nepřítelem celé trojice se stane pomstychtivý šílenec, kterého ztvární Antonio Banderas.

V kinech hrají od 15. července.

Foto: Lionsgate

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také