14 nejlepších originálních Netflix filmů první poloviny roku 2021

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Netflix v první polovině roku 2021 uvedl zhruba sedmdesát originálních filmů, což je opravdu pozoruhodné číslo. Jen zlomek z nich jsme ale zařadili mezi filmy, které byste měli vidět. Mezi čtrnáct nejlepších jsme nakonec zařadili western s Tomem Hanksem Zprávy ze světa, Střípky ženy s výbornou Vanessou Kirby nebo Jako v bavlnce s ďábelskou Rosamund Pike. Nejlepším originálním filmem, který Netflix nabídnul za posledních šest měsíců, jsme zvolili animák Rodina na baterky.

14. Čističi vesmíru

Čtyři outsideři, co se v roce 2092 honí za vesmírným odpadem a sny o budoucnosti, objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství. Song Joong-ki (Děti Slunce) a Kim Tae-ri (Mr. Sunshine) na společné cestě za vítězstvím v galaktickém trháku.

13. Malcolm a Marie

Po návratu z premiéry vybublají na povrch dávná tajemství a filmař s přítelkyní v dusné atmosféře přehodnocují svůj vztah. Držitelka Emmy Zendaya a John David Washington nominovaný na Zlatý glóbus v intimním dramatu. Režie Sam Levinson.

12. Asi se zblázním

Adri s Carlou zažije hodně divokou noc. Když se pak s ní chce znova setkat, zjistí, že se kvůli tomu bude muset nechat zavřít do blázince. Příjemný mix dramatu a komedie ze španělské produkce.

11. Láska sladká i kyselá

Zamilovaný pár řeší každodenní strasti i slasti a snaží se přitom zvládat nástrahy vztahu na dálku. Na první pohled ohraná zápletka, která ovšem v jihokorejském zpracování vypadá svěže a zábavně.

10. Zprávy ze světa

Veterán z americké občanské války, který jezdí po celé zemi a přináší lidem zprávy ze světa, se vydá na nebezpečnou cestu přes Texas, aby osiřelé dívce našel nový domov. Drsný western, ve kterém se znova sešli držitel Oscara Tom Hanks a režisér Paul Greengrass (Kapitán Phillips).

9. Kyslík

Liz se probudí v kryokomoře a musí si rychle vybavit, kdo vlastně je, aby se dostala ven, než jí dojde kyslík. Komorní sci-fi, ve kterém exceluje Mélanie Laurent. Film natočil Alexandre Aja (Rohy, Hory mají oči).

8. Ferry

Budoucí drogový boss Ferry Bouman se vydává do rodného města vykonat pomstu, která prověří jeho věrnost – a poznat lásku, co mu změní život. Frank Lammers a Elise Schaap jako mladí Ferry a Danielle ve filmovém prequelu seriálu Undercover.

7. Střípky ženy

Po tragickém domácím porodu se musí vyrovnat s návalem emocí i velkým smutkem a najít cestu zpátky ke svému partnerovi i rodině. Vanesse Kirby vyneslo tohle dojemné drama na festivalu v Benátkách cenu pro nejlepší herečku. Produkce Martin Scorsese.

6. Vykopávky

Britská vdova si v předvečer druhé světové války najme amatérského archeologa, aby prozkoumal záhadné útvary na jejím pozemku. A jeho objev vyrazí leckomu dech. Drama podle románu Johna Prestona o skutečném archeologickém objevu. Hrají Carey Mulligan, Ralph Fiennes a Lily James.

5. Kouzelný drak

Odhodlaný teenager Din by se hrozně rád zase potkal s nejlepším kamarádem z dětství. A kouzelný drak, co umí plnit přání, mu ukáže, že možností má nepřeberné množství. Animované dobrodružství produkované Jackiem Chanem. Postavy namluvili Jimmy Wong, Constance Wu, John Cho a další.

4. Láska a příšery

Sympatický smolař Joel přežil apokalypsu, při které Zemi ovládly příšery. Po sedmi letech ale opustí útulný podzemní bunkr a vydá se najít svoji bývalku. Povzbudivý dobrodružný film o apokalypse, ve kterém hrají Dylan O’Brien (Labyrint) a Jessica Henwick (Hra o trůny).

3. Jako v bavlnce

Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. Thriller s notnou dávkou černého humoru vynesl Rosamund Pike Zlatý glóbus pro nejlepší herečku. Dále hrají Peter Dinklage a Dianne Wiest.

2. Bílý tygr

Jestli chce ambiciózní řidič bohaté indické rodiny uniknout před chudobou a začít podnikat, musí vzít rozum do hrsti. Podle oblíbeného románu. Adarsh Gourav, Rajkummar Rao a Priyanka Chopra Jonas v adaptaci bestselleru Aravinda Adigaa v režii Ramina Bahraniho.

1. Rodina na baterky

Vyjeli si na pořádný výlet, ale robotí apokalypsa jim zatla tipec. Teď má Mitchellovic rodinka, ulítlá jako žádná jiná, na krku záchranu celého lidstva. Hvězdně obsazená animovaná komedie od otevřených hlav, co vymyslely filmy Spider-Man: Paralelní světy a LEGO příběh.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také