Nominace na 73. ceny Emmy ovládlo HBO, Netflix v těsném závěsu

Foto: Příběh služebnice (Hulu), WandaVision (Disney), Mandalorian (Disney)

Nadešel čas ocenit ty nejvydařenější televizní seriály a pořady, které jsme za poslední rok měli možnost zhlédnout. Slavnostní předávání Emmy se bude konat 19. září v Los Angeles a událost bude moderovat komik Cedric the Entertainer. Oproti minulému ročníku se letošní ceremoniál bude konat již živě s přítomnými hosty a nominovanými osobnostmi.

V čele je HBO a HBO Max s celkovým počtem 130 nominací v různých kategoriích. Ve velmi těsném závěsu je ale Netflix se 129 nominacemi. Platforma Disney+ inkasovala 71 nominací a oproti loňskému roku se hodně zlepšila.

Co se týče konkrétních pořadů, první místo si rozdělily seriály Koruna a The Mandalorian s 24 nominacemi. Na druhém místě s 23 nominacemi je marvelovská série WandaVision a Příběh služebnice s 21 nominacemi skončil na místě třetím.

Mnoho velkých titulů se bohužel nestihlo včas odvysílat kvůli pandemii a seriály jako Stranger Things, Volejte Saulovi, Euforie, Co děláme v temnotách nebo Larry, kroť se tak nemělo šanci se kvalifikovat.

Zde již následují nominace v hlavních kategoriích 73. ročníku cen Emmy.

Drama

The Boys
Bridgerton (Bridgertonovi)
The Crown (Koruna)
The Handmaid’s Tale (Příběh služebnice)
Lovecraft Country (Lovecraftova země)
The Mandalorian
Pose
This Is Us (Tohle jsme my)

Nejlepší mužský herecký výkon – drama

Sterling K. Brown, This Is Us (Tohle jsme my)
Jonathan Majors, Lovecraft Country (Lovecraftova země)
Josh O’Connor, The Crown (Koruna)
Regé-Jean Page, Bridgerton (Bridgertonovi)
Billy Porter, Pose
Matthew Rhys, Perry Mason

Nejlepší ženský herecký výkon – drama

Uzo Aduba, In Treatment (V odborné péči)
Olivia Colman, The Crown (Koruna)
Emma Corrin, The Crown (Koruna)
Elisabeth Moss, The Handmaid’s Tale (Příběh služebnice)
Mj Rodriguez, Pose
Jurnee Smollett, Lovecraft Country (Lovecraftova ze­mě)

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli – drama

Aunjanue Ellis, Lovecraft Country (Lovecraftova země)
Gillian Anderson, The Crown (Koruna)
Helena Bonham Carter, The Crown (Koruna)
Emerald Fennell, The Crown (Koruna)
Madeline Brewer, The Handmaid’s Tale (Příběh služebnice)
Ann Dowd, The Handmaid’s Tale (Příběh služebnice)
Yvonne Strahovski, The Handmaid’s Tale (Příběh služebnice)
Samira Wiley, The Handmaid’s Tale (Příběh služebnice)

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli – drama

Michael Kenneth Williams, Lovecraft Country (Lovecraftova země)
John Lithgow, Perry Mason
Tobias Menzies, The Crown (Koruna)
O-T Fagbenle, The Handmaid’s Tale (Příběh služebnice)
Max Minghella, The Handmaid’s Tale (Příběh služebnice)
Bradley Whitford, The Handmaid’s Tale (Příběh služebnice)
Giancarlo Esposito, The Mandalorian
Chris Sullivan, This Is Us (Tohle jsme my)

Hostující herečka – drama

Alexis Bledel, The Handmaid’s Tale (Příběh služebnice)
Claire Foy, The Crown (Koruna)
Mckenna Grace, The Handmaid’s Tale (Příběh služebnice)
Sophie Okonedo, Ratched (Ratchedová)
Phylicia Rashad, This Is Us (Tohle jsme my)

Hostující herec – drama

Don Cheadle, The Falcon and the Winter Soldier
Charles Dance, The Crown (Koruna)
Timothy Olyphant, The Mandalorian
Courtney B. Vance, Lovecraft Country (Lovecraftova země)
Carl Weathers, The Mandalorian

Komedie

Black-ish
Cobra Kai
Emily in Paris
Hacks
The Flight Attendant (Letuška)
The Kominsky Method (Kominského metoda)
PEN15
Ted Lasso

Nejlepší ženský herecký výkon – komedie

Aidy Bryant, Shrill
Kaley Cuoco, The Flight Attendant (Letuška)
Allison Janney, Mom (Máma)
Tracee Ellis Ross, Black-ish
Jean Smart, Hacks

Nejlepší mužský herecký výkon – komedie

Anthony Anderson, Black-ish
Michael Douglas, The Kominsky Method (Kominského metoda)
William H. Macy, Shameless
Jason Sudeikis, Ted Lasso
Kenan Thompson, Kenan

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli – komedie

Hannah Einbinder, Hacks
Aidy Bryant, Saturday Night Live
Kate McKinnon, Saturday Night Live
Cecily Strong, Saturday Night Live
Juno Temple, Ted Lasso
Hannah Waddingham, Ted Lasso
Rosie Perez, The Flight Attendant (Letuška)

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli – komedie

Carl Clemons-Hopkins, Hacks
Kenan Thompson, Saturday Night Live
Bowen Yang, Saturday Night Live
Brett Goldstein, Ted Lasso
Brendan Hunt, Ted Lasso
Nick Mohammed, Ted Lasso
Jeremy Swift, Ted Lasso
Paul Reiser, The Kominsky Method (Kominského metoda)

Hostující herečka – komedie

Jane Adams, Hacks
Yvette Nicole Brown, A Black Lady Sketch Show (Black Lady Sketch Show)
Bernadette Peters, Zoey’s Extraor­dinary Playlist
Issa Rae, A Black Lady Sketch Show (Black Lady Sketch Show)
Maya Rudolph, Saturday Night Live
Kristen Wiig, Saturday Night Live

Hostující herec – komedie

Alec Baldwin, Saturday Night Live
Dave Chappelle, Saturday Night Live
Morgan Freeman, The Kominsky Method (Kominského metoda)
Daniel Kaluuya, Saturday Night Live
Dan Levy, Saturday Night Live

Minisérie

I May Destroy You (Můžu tě zničit)
Mare of Easttown (Mare z Easttownu)
The Queen’s Gambit (Dámský gambit)
The Underground Railroad (Podzemní železnice)
WandaVision

Herečka v minisérii či TV filmu

Michaela Coel, I May Destroy You (Můžu tě zničit)
Cynthia Erivo, Genius (Génius)
Elizabeth Olsen, WandaVision
Anya Taylor-Joy, The Queen’s Gambit (Dámský gambit)
Kate Winslet, Mare of Easttown (Mare z Easttownu)

Herec v minisérii či TV filmu

Paul Bettany, WandaVision
Hugh Grant, The Undoing (Mělas to vědět)
Ewan McGregor, Halston
Lin-Manuel Miranda, Hamilton
Leslie Odom Jr., Hamilton

Herečka ve vedlejší roli v minisérii či TV filmu

Phillipa Soo, Hamilton
Renée Elise Goldsberry, Hamilton
Jean Smart, Mare of Easttown (Mare z Easttownu)
Julianne Nicholson, Mare of Easttown (Mare z Easttownu)
Moses Ingram, The Queen’s Gambit (Dámský gambit)
Kathryn Hahn, WandaVision

Herec ve vedlejší roli v minisérii či TV filmu

Daveed Diggs, Hamilton
Jonathan Groff, Hamilton
Anthony Ramos, Hamilton
Paapa Essiedu, I May Destroy You (Můžu tě zničit)
Evan Peters, Mare of Easttown (Mare z Easttownu)
Thomas Brodie-Sangster, The Queen’s Gambit (Dámský gambit)

Reality show

The Amazing Race (Amazing Race: O milion kolem světa)
Nailed It!
RuPaul’s Drag Race
Top Chef
The Voice

Moderátor reality show

Nicole Byer, Nailed It!
Bobby Berk, Karamo Brown, Tan France, Antoni Porowski a Jonathan Van Ness, Queer Eye (Queer tým)
RuPaul, RuPaul’s Drag Race
Mark Cuban, Barbara Corcoran, Lori Greiner, Robert Herjavec, Daymond John a Kevin O’Leary, Shark Tank
Padma Lakshmi, Tom Colicchio a Gail Simmons, Top Chef

Talkshow

Conan
The Daily Show
Jimmy Kimmel Live!
Last Week Tonight with John Oliver (John Oliver: Co týden dal a vzal)
The Late Show with Stephen Colbert