Další snímek G. I. Joe míří do kin! Nastartuje Snake Eyes úspěšnou sérii?

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Známá filmová série G. I. Joe to po letech zkouší znovu. Tentokrát představuje původ hrdiny z předchozích dílů známého jako Snake Eyes, kterého ztvárnila vycházející hvězda, Malajec Henry Golding. Akční snímek si vzal pod svá křídla režisér Robert Schwentke, jenž natočil například Red nebo Rezistenci. Co můžeme od dalšího dílu G. I. Joe čekat? 

První hraný film inspirovaný figurkami od společnosti Hasbro měl v kinech premiéru v roce 2009. Režie snímku G. I. Joe se ujal známý Stephen Sommers (Mumie, Mumie se vrací, Van Helsing) a jednalo se o průměrný akční film, který vůbec nezaujal kritiky a v kinech taky žádnou díru do světa neudělal. Druhý díl potkal o čtyři roky později stejný osud, byť v kinech vydělal o malinko větší peníze.

Do třetice všeho dobrého?

Foto: CinemArt

Proč se tedy pouštět do dalšího snímku? Tuto otázku si producenti položili také a výsledkem je skutečnost, že se nejedná o pokračování, ale restart série, jenž potkal i podobnou značku, Transformers. Pravda, G. I. Joe: Snake Eyes nejspíš nebude cílit i na nejmenší diváky jako Bumblebee, nicméně to má něco do sebe. Postava Snake Eyes je pro skalní fanoušky víc než populární, tak proč jí nedat vlastní film, který by pojednával o jejím původu a při té příležitosti by nastartoval další sérii?

Snake Eyes tedy nejenže dostane vlastní film, jenž ho představí jako začínajícího bojovníka lačnícího po pomstě, ale zároveň by měl být základním kamenem restartované filmové franšízy, pokud v kinech alespoň trochu uspěje. Tvář postavě propůjčil herec malajského původu Henry Golding, jenž se proslavil hlavně ve snímku Šíleně bohatí Asiati a také v Ritchieho Gentlemanech.

O restart série se postaral režisér Robert Schwentke, jenž má na svědomí například romantický snímek Zakletý v čase nebo akční filmy Red a Rezistence. Úplný nováček to tedy není, ba co víc, s akčními scénami má zkušenosti. Potěší také fakt, že do jedné z rolí obsadil čím dál víc v Hollywoodu nepřehlédnutelnou Samaru Weaving (Chůva na zabití, Krvavá nevěsta). Nezbývá než doufat, že výsledek bude stát opravdu za to.

Foto: CinemArt

V hlavní roli stará dobrá pomsta

Co člověka přivede k tomu, že chce zasvětit svůj život fyzické likvidaci grázlů všeho druhu? V případě muže přezdívaného Snake Eyes byla hlavní motivací stará dobrá pomsta. Po násilné smrti otce se vydal na nebezpečnou a krvavou cestu, která pro něj dřív nebo později nemohla dopadnout dobře. Naštěstí potkal Tommyho (fanoušci fenoménu G. I. Joe ho znají pod přezdívkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, který ho vzal do své země a umožnil mu trénovat v řadách členů prastarého válečnického klanu.

Kód cti, který jeho členové dodržují, staví Snake Eyes před zásadní dilemata. Například – může být touha po pomstě tou jedinou lidskou motivací? Přátelství s Tommym ho nutí dodržovat „správná“ pravidla klanu, touha pomstít otce za každou cenu ho však neustále láká na scestí. Lavírovat mezi dobrem a zlem se nedá dlouho, zvlášť když do osudů hrdinů příběhu vstoupí Cobra – mocná organizace, která touží po vládě nad světem a je ochotná pro ni jít doslova přes mrtvoly.

Akční snímek G. I. Joe: Snake Eyes má v kinech premiéru 22. července. Ve filmu hrají Henry Golding, Samara Weaving, Úrsula Corberó nebo Andrew Koji. Režie se ujal Robert Schwentke.

Foto: CinemArt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také