Pravěká rodinka Croodsových se vrací na plátna českých kin po dlouhých osmi letech. Jaké dobrodružství na ni čeká tentokrát?

První Croodsovi zaznamenali v roce 2013 slušný úspěch. Snímek celosvětově utržil přes 580 milionů dolarů, přičemž rozpočet dělal 135 milionů. Přesto to chvíli vypadalo, že se pokračování snad nedočkáme. Film byl opakovaně posouván a dokonce i odložen k ledu, načež v momentě, kdy měl konečně stanovenou premiéru, musel být kvůli pandemii odsunut. Naštěstí vše dobře dopadlo, pokračování je tu a v tuzemských kinech jej uvidíme už 22. července.

V roli dabérů se nám vrací stejná jména jako v původním filmu. Můžeme se tedy těšit na hlasy Emmy Stone, Nicholase Cage nebo Ryana Reynoldse. V původním znění nově uslyšíme Leslie Mann nebo Petera Dinklageho. Za režií filmu stojí Joel Crawford, který má na svědomí pouze krátký animovaný speciál k pohádce Trollové.

Příběh se bude točit okolo toho, že zpátečnická rodinka Croodsových vlivem své hlavy – táty Gruga, tak trochu zaspala dobu a střetne se s vyspělejší společností, reprezentovanou rodinou Lepšíkových. Vlivem nepojmenované hrozby pak samozřejmě dojde na to, že se obě rodiny budou potřebovat víc, než by je bývalo bylo prve napadlo.

„Za to, že jsou Croodsovi trochu zaostalí, může nepochybně táta Grug. Ten se držel hesla „Všude dobře, v jeskyni nejlíp“ a bránil jim tak v osobním rozvoji. Když konečně překonali strach a Grugův odpor, zjistili Croodsovi, že svět může být báječným místem k životu, když máte kliku a narazíte na nějaký ten úrodný a bezpečný plácek. Po mnoha našlapaných kilometrech a řadě příjemných i nepříjemných zážitků Croodsovi takové místo našli. Mělo jen jednu nevýhodu. Žila na něm jiná rodina – Lepšíkovi. Už jejich příjmení napovídá, že jsou na trochu jiné civilizační úrovni než viditelně zaostalí Croodsovi. Vynalézavý Fíla Lepšík, hlava rodiny, zajistil svým blízkým komfort, o jakém se Croodsovým ani nesnilo. I díky tomu je jeho rodina milá, vlídná a přátelská a plně připravená přivítat Croodsovy ve svém stromovém domě, kde mají kromě mnoha vymožeností i pravěkého předchůdce televize. Z historie víme, že když na sebe narazí různě vyspělé civilizace, nevyhnutelně to mezi nimi začne skřípat. A skřípe to i mezi Croodsovými a Lepšíkovými a je to slyšet na míle daleko. To skřípání dosáhne to až za vysokou zeď, kterou Lepšíkovi vybudovali, aby se ochránili před nebezpečím, které tam číhá. Jenže žádnou zeď nepostavíte tak, aby byla nepřekonatelná, a tak je dost možné, že se hrubá síla neotesaných Croodsů ještě bude náramně hodit“

Jak už bylo výše zmíněno, snímek režíruje Joel Crawford. O scénář se postarali Kevin Hageman, Dan Hageman, Paul Fisher a Bob Logan. V hlavních a vedlejších rolích se představí Ryan Reynolds, Nicolas Cage, Emma Stone, Leslie Mann, Catherine Keener, Kelly Marie Tran, Cloris Leachman, Peter Dinklage, Clark Duke, Chris Sanders, a další.

Snímek Croodsovi: Nový věk má premiéru 22. července 2021.

Foto: CinemArt

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno