11 výborných francouzských filmů na Netflixu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Netflix v současné době rozhodně nenabízí to nejlepší z francouzské kinematografie. Fanoušci Richarda, Belmonda nebo Funèse mají sice smůlu, o zajímavé francouzské filmy ale zatím nouze není. Na Netflixu jsme našli jedenáct výborných filmů, které mají francouzský původ a vy byste jim měli dát šanci.

Anna

Za okouzlujícím půvabem Anny Poliatovy, pařížské top modelky, se skrývá tajemství, díky kterému se ocitne v centru nebezpečné operace, rozehrané špičkovými agenty soupeřících tajných služeb. Film Anna je strhující a nervy drásající jízda plná překvapivých zvratů, vášnivých vztahů a dechberoucí akce.

Divoký mustang

Protřelý zločinec začne v rámci sociálního programu pro vězně pracovat s koňmi a snaží se taky urovnat vztah s dcerou. Matthias Schoenaerts ve filmu režisérky Laure de Clermont-Tonnerre, která stojí za skvěle hodnocenými seriály Mrs. America (na Hulu) a Odhalení (rovněž Netflix).

Drsný město

Mezi zkorumpovanými kolegy a uprostřed války marseilleských gangů musí vzít poctivý policista věci do vlastních rukou, aby ochránil svůj tým. Dvaašedesátiletý režisér Olivier Marchal není považován za krále současné francouzské kriminálky nadarmo.

Herci

Foto: Bac Films

Režisér Bertrand Blier natočil absurdní komedii, v níž spojil dohromady téměř všechny slavné francouzské herce. Herecké legendy se potkávají ve vtipných situacích, navzájem se hodnotí, popichují i pomlouvají. Velká, hvězdně obsazená mystifikační hra vám ukáže filmové idoly v nečekané a zábavné podobě!

I dva jsou rodina

Bezstarostný sukničkář musí konečně dospět, protože se najednou objeví jeho dítě, o kterém doteď neměl ani ponětí. Milovníci Omara Syho, Nedotknutelných a happyendů, na které vyloženě čekáte, si zde přijdou na své.

Kde je moje tělo?

V tomhle úchvatném animovaném filmu se mísí romantika, záhada a dobrodružství. Mladý muž se zamiluje a ruka oddělená od těla hledá v Paříži svého majitele. Film nominovaný na Oscara a vítěz z Cannes a Annecy. Anglické znění nadabovali Dev Patel a Alia Shawkat.

K nezaplacení!

Foto: Wild Bunch Distribution

Řidič poradí svému bohatému zaměstnavateli, jak oživit jeho skomírající manželský vztah. Jenže celý plán se tak trochu zvrtne. Oblíbený francouzský herec Christian Clavier (Co jsme komu udělali) v méně profláknuté komedii, která ale stojí za to.

Nepřítel

Foto: Bac Films

Osmnáct let o sobě všem kolem lhal a teď se tenhle vážený doktor a otec ze všech sil snaží, aby se to neprovalilo. Drama podle skutečných událostí. Milovníci nepřetržitě napínavých filmů a šokujících zvratů budou v sedmém nebi.

Povolání: Učitel

Foto: Film par Film

Rozvedený učitel z klidného městečka chce být nablízku svým dětem, a tak začne učit na škole v nejhorší pařížské čtvrti. Film, který se věnuje ožehavému tématu, natočil Gérard Lauzier a do hlavní role byl obsazen Gérard Depardieu.

Rodinný průvan

Foto: Bac Films

Francouzská středostavovská rodina si hodlá užít narozeninovou oslavu v oblíbeném bistru. Ale jak se začne vzpomínat a na povrch vyplavou staré křivdy, je hned zle. Drsná, černá komedie, při které občas mrzne úsměv na rtech.

Valerian a město tisíce planet

Vesmírní policisté Valerian a Laureline se vydávají na misi s cílem přivézt téměř vyhynulé stvoření, osvobodit uneseného velitele a chránit galaxii. Valerian a město tisíce planet je vlastně takovým novým známým. Když ho uvidíte, pobaví. Střetnutí s ním ale nezanechá tak silný dojem, abyste toužili po opětovném shledání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také