10 filmů jako Zabijákova žena & bodyguard

Přečtěte si

Autor

Ve čtvrtek 15. července se v českých kinech objeví pokračování úspěšného snímku Zabiják & Bodyguard režiséra Patricka Hughese. Pokud se chystáte na premiéru, čekání si můžete zkrátit s filmy z našeho seznamu, které mají podobnou atmosféru akční komedie.

Správní chlapi (2016)

Režisérem a scenáristou snímku je Shane Black, který je známý právě svými buddy movies. V tomto filmu jsou správnými chlapy nájemný bodyguard Jackson Healy (Russell Crow) a nešikovný detektiv Holland March (Ryan Gosling). V příběhu, který se odehrává v 70. letech, musí tato neobvyklá dvojice vyřešit případ nezvěstné dívky Ameile, kterou bohužel hledají i mocní a nebezpeční lidé.

Neřízená střela (2010)

Britský film Jonathana Lynna vypráví o starém a zkušeném zabijákovi Maynardovi (Bill Nighy), který chce již s prací skoncovat. Musí ovšem ještě skoncovat se svou budoucí obětí Rose (Emily Blunt), do které se zamiluje. Poté, co se jeho kontraktor rozhodne najmout jiné zabijáky, Maynard se snaží Rose ochránit, přičemž narazí i na Tonyho (Rupert Grint), který jim pomůže.

Kingsman: Tajná služba (2014)

V prvním díle úspěšné filmové série Kingsman sledujeme Garyho (Taron Egerton), který se z ulice dostane až do špionské organizace Kingsman. Ve filmu účinkují také hvězdy jako Colin Firth nebo Samuel L. Jackson. Snímek režíroval známý režisér Matthew Vaughn, který nedávno začal točit další špionážní film Argylle s Henry Cavillem, Samuelem L. Jacksonem a Bryce Dallas Howard.

Centrální inteligence (2016)

Snímek, v němž zazářili Dwayne „The Rock“ Johnson jako Bob Stone a Kevin Hart, je mnohem více komediálně laděný. Tito dva se znají již ze střední školy, ovšem Bob byl mnohem méně oblíbeným. Po několika letech se ale oba změnili a z Boba je agent CIA. Bob potřebuje od Calvina pomoct s případem, a tak ho vtáhne do života plného nebezpečí.

V Bruggách (2008)

První celovečerní film režiséra a scenáristy Martina McDonagha měl podobně velký úspěch jako jeho pozdější Tři billboardy kousek za Ebbingem. V Buggách se ocitli zabijáci Ken (Brendan Gleeson) a Ray (Colin Farrell), které tam poslal jejich šéf Harry (Ralph Fiennes). Zatímco si Ken užívá památky města, Ray se začíná nudit. Když jim ale konečně Harry zavolá s novým úkolem, jejich dovolená se promění v nebezpečný boj o přežití.

Poslední skaut (1991)

Legendární film Tonyho Scotta, jehož scenáristou je opět Shane Black, vypráví o detektivovi Hallenbackovi (Bruce Willis), který musí spojit síly s Jimmem Dixem (Damon Wayans). Společně chtějí vyřešit případ zavražděné dívky Cory, která byla Dixovou přítelkyní.

Špión (2015)

V tomto komediálním filmu sledujeme agentku CIA Susan Cooper (Melissa McCarthy), která pracuje pouze v kanceláři. To se ale brzy změní, neboť nejlepší agenti v terénu Bradley Fine (Jude Law) a Rick Ford (Jason Statham) nejsou použitelní. Susan tak musí vzít nebezpečnou záležitost do svých rukou. Pro rok 2024 je plánováno pokračování tohoto snímku.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Další velice známý snímek, kterému dominují hvězdy Brad Pitt a Angelina Jolie. Zamilují se do sebe a začnou žít společně. Netuší ale, že oba pracují pro konkurenční agentury jako nájemní zabijáci. Jakmile se toto tajemství dozví, jejich společný život se převrátí vzhůru nohama.

Grimsby (2016)

Film, na jehož scénáři se podílel Sacha Baron Cohen, je přesně takový typ komedie, který od něj lze očekávat. Cohen v něm také ztvárňuje hlavní postavu, jednoho z bratrů Grimsbyových, který žije podle svých představ. Najedou se u něj objeví jeho bratr a agent MI6 (Mark Strong), který je v nebezpečí. Jeho bratr mu tak musí pomoci utéct před tímto nebezpečím a s tím i zachránit svět před teroristickým útokem.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Věhlasný režisér a scénárista Guy Ritchie vytvořil špionážní snímek zasazený v období studené války. Agenti CIA Napoleon Solo (Henry Cavill) a KGB Ilya Kuryakin (Armie Hammer) jsou nuceni spolupracovat, aby zamezili velké hrozbě. Tajná organizace se totiž snaží šířit jaderné zbraně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také