Podfuk za všechny prachy: Hvězdně obsazená komedie míří do kin

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Režisér a scénárista George Gallo nemá sice ve světě tak známé jméno, přesto jeho další snímek Podfuk za všechny prachy stojí za pozornost. Remake krimi komedie z roku 1982 totiž láká nejen hvězdným obsazením, ale sázkou právě na schopnosti zmíněného Galla. Tento muž je totiž podepsaný pod scénářem výborného Půlnočního běhu, ale třeba i námětu k prvním Mizerům.

Foto: Bontonfilm

Sázka na jistotu?

Snímek The Comeback Trail z roku 1982 patří mezi ty zapadlé americké komedie, proto není divu, že hollywoodští producenti se rozhodli látku oprášit. V dnešní době je to celkem logické, neboť remaků vzniká za velkou louží opravdu hodně.

Dát takřka čtyřicet let staré krimi komedii nový kabát dostal za úkol režisér a scénárista George Gallo. Kdo je to, ptáte se? Jeho jméno není příliš známé ani mezi největšími filmovými fandy, nicméně má za sebou pár povedených kousků, které ovšem patří k naprosté klasice. Gallo je totiž podepsaný pod scénářem oblíbené komedie Půlnoční běh z roku 1988 s Robertem De Nirem a nyní už zesnulým Charlesem Grodinem. Aby toho nebylo málo, rovněž napsal námět pro film Mizerové.

Mezi jeho slabší chvilky ale patří pokračování komedie Můj soused zabiják, které za prvním filmem hodně pokulhávalo. Ale jak jste si jistě všimli, Galla zřejmě baví kriminální prostředí a snaží se ho skloubit s komedií. Je však pravda, že ne vždy se to podaří. Proč by tomu mělo být jinak u jeho nejnovějšího snímku Podfuk za všechny prachy?

Foto: Bontonfilm

Herecká esa v akci

Gallův scénář totiž zaujal doslova herecké, byť už stárnoucí legendy. Režisér jednak znovu spojil síly s De Nirem, jednak přilákal taková jména jako Morgan Freeman, Tommy Lee Jones nebo Zach Braff. Málokdy se stává, že se na stříbrném plátně sejde taková parta skvělých herců, která by mohla film pozvednout ještě na vyšší úroveň. O čem vlastně hvězdně obsazený snímek je?

„Filmový producent Max má za sebou obrovský propadák a na krku naštvaného mafiána, který mu na něj půjčil peníze. Tenkrát ve zlatých časech Hollywoodu si ale producenti věděli se vším rady a Max díky šťastné nehodě dostane nápad. Na vlastní oči vidí, jak jeden odporně slavný a protivný herec uklouzne, spadne ze střechy a je na místě tuhý. Rozhodne se vydělat balík peněz vysokou pojistkou na svou vlastní hlavní hvězdu a tu přímo v akci nenápadně odpravit během kaskadérského kousku. Geniálně jednoduché!

Max vytáhne zaprášený scénář, druhořadý štáb, stárnoucí hereckou legendu a jde se na věc, za dva dny by mělo být po něm a po všem. Z nastražené nehody ale jeho tučně pojištěná hvězda vyjde živá, a další léčce se díky permanentní opilosti rovnou vyhne. Max přidává další nebezpečné scény a klade do nich pasti, ale toho zatracenýho chlapa je prostě nemožné zabít! Mafie si zas jednou bude muset poradit sama a bez zbytečných okolků“.

Krimi komedie Podfuk za všechny prachy má v kinech premiéru 10. června. V hlavních rolí se objeví Robert De Niro, Morgan Freeman nebo Tommy Lee Jones.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také