Očista v číslech. Kolik vydělaly jednotlivé filmy?

Přečtěte si

Autor

Do kin míří pokračování hororové série Očista, jejíž příběh se odehrává v blízké budoucnosti a točí se kolem „očistné noci“, během níž jsou všechny trestné činy povoleny. Dokonce i vražda. Pojďme se podívat na jednotlivé díly v číslech.

Očista (2013)

Rozpočet: 3 mil. dolarů
Tržby: 89,3 mil. dolarů

První díl série se odehrává v roce 2022 a líčí události z již šesté Očisty. Film natočil James DeMonaco a v hlavních rolích se objevili Ethan Hawke a Lena Headey.

Očista: Anarchie (2014)

Rozpočet: 9 mil. dolarů
Tržby: 110,6 mil. dolarů

Očista: Anarchie navazuje na první díl a zobrazuje Očistu z roku 2023. Pokračování opět natočil a napsal James DeMonaco, do hlavní role byl tentokrát obsazen Frank Grillo. Film je považován za nejlepší část celé série.

Očista: Volební rok (2016)

Rozpočet: 10 mil. dolarů
Tržby: 118,4 mil. dolarů

Další sequel série, který opět zaznamenal rekordní tržby. Režisér James DeMonaco opět na svém místě.

První očista (2018)

Rozpočet: 13 mil. dolarů
Tržby: 137 mil. dolarů

První očista je prequelem k prvnímu dílu a zachycuje úplně první Očistu, která se odehrála v roce 2017. Ve stejné době začal vznikat televizní seriál The Purge (2018 – 2019), jejíž první série je o Očistě z roku 2027. Seriál byl po dvou odvysílaných řadách zrušen. Film tentokrát natočil Gerard McMurray.

Očista navždy (2021)

Rozpočet: 26 mil. dolarů

Po rekordně vysokých tržbách, které se s každým dalším dílem série navyšují, je velmi pravděpodobné, že pátý, údajně závěrečný díl hororové franšízy, bude nejvýdělečnějším. Nebo se snad pokračování dočká nečekaného propadu? Režie se chopil Everardo Valerio Gout.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také