Do kin se dostal remake Podfuk za všechny prachy od režiséra a scénáristy George Galla. Do svého filmu obsadil ta největší herecká esa, na která můžete v Hollywoodu narazit – Roberta De Nira, Morgana Freemana nebo Tommy Lee Jonese. Divák se může těšit na pořádně napínavou podívanou o lovu po penězích. A jelikož takových filmů není nikdy dost, přikládáme níže devět filmů s podobným tématem, které by se vám mohli líbit.

Otázky a odpovědi (1994)

Idealistický mladý právník, pracující pro Kongres, zjišťuje, že se televizní soutěže upravují tak, aby nevyhrál každý. Jeho vyšetřování se zaměří na dva soutěžící v pořadu Twenty-One Herberta Stempela, drzého dělníka z Queensu a Charlese Van Dorena, potomka jedné z předních amerických rodin. Film je založený na pravdivém příběhu a režie se ujal Robert Redford.

Před svatbou ne! (2001)

Max a Page jsou matkou s dcerou, které si na živobytí vydělávají opravdu zvláštním způsobem. Zatím co Max svádí zámožné muže a dohání je ke svatbě, její dcera Page se připravuje na svou příležitost milenky. Ve správnou chvíli, kdy je svatba platná se Page objeví na scéně a novomanžele svádí, na rozvodu pak vydělají opravdový balík. Ale co se stane, když se Page opravdu poprvé hluboce zamiluje? V hlavních rolích matky a dcery se objevily Sigourney Weaver a Jennifer Love Hewitt.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Snímek podle skutečného příběhu vypráví o skoro dospělém Frankovi Abagnalovi, který jako pilot, lékař a právní zástupce úspěšně získal šeky v hodnotě milionů dolarů. Agent FBI si stanovil za úkol poslat ho za mříže. Ale Frank nejen že uniká vězení, ale také se tím pronásledováním moc baví. V hlavních rolích si zahráli Leonardo DiCaprio a Tom Hanks.

Vlk z Wall Street (2013)

Začátkem 90. let se Jordan Belfort spojil se svým partnerem Donnym Azoffem a založil makléřskou společnost Stratton Oakmont. Jejich společnost se rychle rozrostla z 20 zaměstnanců na více než 250 zaměstnanců a jejich postavení v obchodní komunitě a na Wall Street obrovsky rostla. S jejich rostoucím bohatstvím, roste také množství drog a lží. S FBI za zády vymýšlí Jordan nové způsoby, jak zakrýt své stopy. Nakonec přijde s plánem, jak své peníze uložit do evropské banky. Ale jak dlouho si partneři budou moci udržet své bohatství a luxusní životní styl, když jejich každý krok sleduje FBI?

Nebezpečná laskavost (2018)

Ovdovělá Stephanie ve volném čase přispívá na kuchařský vlog a celkově má spíše klidný a nudný život. Díky svému dítěti se spřátelí s Emily, tajemnou ženou z vyšší třídy, jejíž dítě chodí do stejné základní školy jako dítě Stephanie. Emily náhle zmizí a Stephanie začíná její zmizení vyšetřovat, žádá o pomoc i sousedy a přátelé. Netuší, že na ni čekají temná tajemství, která navždy změní její život. Stephanie ztvárnila herečka Anna Kendrick a její přítelkyni Emily si zahrála Blake Lively.

Zlatokopky (2019)

Hvězdně obsazený film, natočený podle skutečných událostí, vypráví o skupině striptérek z New Yorku, které se rozhodnout spojit své síly a vydělávat si něčím navíc. Začnou v klubu svádět a okrádat opilé, sjeté obchodníky a ředitele společností. Využívají k tomu jejich nepozornosti a přicházejí si tím na opravdu obrovské peníze. Hvězdnému obsazení vévodí Constance Wu, Jennifer Lopez, Julia Stiles, Lizzo nebo Cardi B.

Parazit (2019)

Kimovi jsou chudá rodina žijící v ošuntělém a stísněném bytě v suterénu okresu Soul. Jako kolektiv se často dopouštějí drobných podvodů, aby se uživili. Jejich syn Ki-woo sní o tom, že se jednoho dne dostane na univerzitu. Přestože nemá vysokoškolské vzdělání, vybere si ho jeho kamarád na svou pozici doučovatele, aby doučoval mladou bohatou studentku. Postupem času lží přibývá a Ki-woo bohaté rodině doporučuje vymyšlené lidi, za které se vydávají členové jeho rodiny a brzy se budou chtít zabydlet v jejich domě natrvalo.

Kajillionaire (2020)

Manželé Teresa a Robert se celý život živí krádežemi a podvody. Když se jim narodila jejich jediná dcera Old Dolio, měli v její výchově jasno. Old Dolii vychovají jako zlodějku, která je předčí ve všem. A tak se také stalo. Old Dolii je 26 let, mistrně krade všude, kde se dá, falšuje podpisy a vůbec nemá ponětí o jiném životě, než jaký žije. Při jedné akci ale okouzlí jednu cizinku, která rodinku přesvědčí, aby se k nim mohla přidat. Old Dalii se tak otvírá úplně nový svět plný hudby, palačinek, dárků a pochvaly, které před tím vůbec neznala.

Jako v bavlnce (2020)

Marla Grayson, která má sebevědomí žraloka je profesionální, soudem ustanovená opatrovnice pro desítky seniorů, kteří mají velká majetek. Je to skvělá možnost, jak si vydělat opravdový balík peněz. Svůj svatý grál naleznou v bohaté důchodkyni bez žijících dědiců a rodiny – Jennifer Petersonové. Když se ale časem ukáže, že Jennifer má spojitost s nebezpečným gangsterem je Marla nucená postoupit ve své hře o peníze na další level.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno