13 povedených novinek z Netflixu, které jste možná přehlédli

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Největší projekty Netflixu jako Rodina na baterky, Armáda mrtvých nebo Sweet Tooth pozornosti diváků určitě neunikly. Netflix v poslední době ale vydal hned několik dalších menších povedených novinek, které ve sledovanosti nedosahovaly těch nejvyšších příček, přesto kvalitu jim zapřít nemůžeme. Viděli jste třeba filmový prequel výborného seriálu Undercover, Halstona s Ewanem McGregorem nebo výborně hodnocenou španělskou Nevinu?

Apollo 11

Dokument o historickém přistání mise Apollo 11 na Měsíci v roce 1969, který díky nově nalezeným záznamům a zvukovým nahrávkám nabízí detailní pohled do jejího zákulisí.

Black Space – 1. řada

Pravidla moc neřeší a využívá dost nezvyklé prostředky. Teď vyšetřuje masakr na izraelské střední škole, který má na svědomí parta zabijáků v maskách jednorožců.

DOTA: Dračí krev – 1. řada

Rozpolcený, ale odvážný Dračí rytíř musí využít sílu draka, kterou v sobě nosí, aby porazil zabijáckého démona. Výpravná fantasy podle online hry. Z dílny Ashleyho Millera, který napsal scénář k filmům X-Men: První třída nebo Thor.

Ferry

Budoucí drogový boss Ferry Bouman se vydává do rodného města vykonat pomstu, která prověří jeho věrnost – a poznat lásku, co mu změní život. Frank Lammers a Elise Schaap jako mladí Ferry a Danielle ve filmovém prequelu seriálu Undercover.

Halston – 1. řada

Vedl módní impérium a diktoval styl tehdejší doby. Americký návrhář Halston zakusil nevídanou slávu – než se jeho život začal hroutit. V minisérii od držitele Emmy Ryana Murphyho ztvárnil ambiciózní a kontroverzní legendu ze světa módy Ewan McGregor.

Jak se stát bohem na Floridě – 1. řada

Kurážná zaměstnankyně akvaparku Krystal Stubbsová stoupá v hierarchii FAM – sekty a výnosného pyramidového podvodu, který kdysi ožebračil její rodinu.

Lásko moje: Šest příběhů pravé lásky – 1. řada

Něžné portréty natáčené po dobu jednoho roku, ve kterých šest dlouholetých párů z různých konců světa ukáže, co pro ně znamená láska. Natáčení probíhalo v USA, Brazílii, Japonsku, Španělsku a Indii.

Muž v domácnosti – 1. řada

Legendární Tacu z japonské mafie jakuzy, přezdívaný Nesmrtelný drak, kdysi zmizel z podsvětí. Teď se ale vrací jako naprosto oddaný muž v domácnosti. Minisérie od tvůrce Bleach.

Navillera – 1. řada

Starý muž má sen, mladý má zase dar. Jeden druhému pomůže zapomenout na drsnou realitu a splnit si sny o kariéře v baletu. Song Kang (Sladký domove!) a zkušený Park In-hwan si v adaptaci internetového komiksu střihli role baleťáků.

Nevina

Neúmyslné zabití uvrhne mladého muže do víru vražedných intrik. A zrovna když se mu podaří najít lásku a svobodu, strhne ho jediný telefonát zase zpátky. Podle knihy Harlana Cobena Mrtvá z Nevady (ceny Edgar a Shamus).

Párty pro 41

Homosexuální kongresman si vezme dceru mexického prezidenta. Pak se ale v tajném klubu zaplete s jedním mladíkem a skandál je na světě. Podle skutečných událostí.

Samovi synové: Bloudění v temnotách

Případ takzvaného Samova syna se stal pro novináře Mauryho Terryho celoživotní obsesí. Došel totiž k závěru, že ve vraždách měla prsty sekta satanistů. Dokumentární seriál o skutečném zločinu od Joshuy Zemana (Murder Mountain). Vypráví Paul Giamatti.

Tři vteřiny

Zátah protidrogové jednotky sice dopadl špatně, ale informátor FBI musí ve vězení dál dělat na tom, aby rozbil zločinecký gang. Hrají Joel Kinnaman, držitel Oscara Common, Rosamund Pike a Clive Owen, nominovaní na Oscara, a Ana de Armas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také