10 poctivých akčních filmů na Netflixu

Není nad starou dobrou filmařinu.

Foto: Paramount Pictures, Lionsgate

Akčních filmů s dobrou choreografií, přehlednou, dechberoucí akcí a minimem triků není nikdy dost. Prohledali jsme současnou nabídku Netflixu a v ní nalezli deset filmů (z toho tři filmové série), které splňují naše požadavky. Mezi poctivé akční filmy jsme zařadili prvních 96 hodin s Liamem Neesonem, trilogii Jasona Bournea, kompletního Nolanova Temného rytíře nebo nabušené pokračování Expendables.

96 hodin

Dceru bývalého špióna, která je na výletě v Paříži, unese gang obchodníků s lidmi. Bude muset napnout všechny síly, aby ji zachránil. Drsný akční thriller se o víkendu po uvedení do kin stal kasovní jedničkou a Liam Neeson ukázal, že umí vyprodat sály.

Agent bez minulosti, Bourneovo ultimátum, Bourneův mýtus

Je zraněný a trpí ztrátou paměti. Jason Bourne začíná skládat svůj život zase dohromady, ale zjišťuje, že spousta lidí, s nimiž se setkává, by ho raději viděla mrtvého. Matt Damon hraje Jasona Bourna ve filmech podle akčních špionážních bestsellerů Roberta Ludluma.

Batman začíná, Temný rytíř, Temný rytíř povstal

Skrz naskrz prohnilému městu Gotham hrozí katastrofa a Bruce Wayne stojí proti skupině elitních zabijáků – a musí čelit i svým vlastním démonům. Temná trilogie o Batmanovi od režiséra Christophera Nolana. Hrají Christian Bale, Liam Neeson, Morgan Freeman, Heath Ledger a Tom Hardy.

Černý jestřáb sestřelen

Foto: Sony Pictures

Americké jednotky plánují zajmout dva poskoky somálského diktátora. Při pokusu jim ale sestřelí helikoptéry a Američani utrpí těžké ztráty. Tenhle film podle skutečné události získal dva Oscary a dvě nominace, včetně té za nejlepší režii pro Ridleyho Scotta.

Expendables: Postradatelní 2

Postradatelní se opět spojí a vydají se na zdánlivě snadnou misi, při které nakonec jeden z nich přijde o život. Ostatní jsou ale odhodlaní pomstít ho za každou cenu. Ještě větší film s více hvězdami akčního žánru. Pro mnohé považován za nejlepší díl trilogie.

John Wick

Když mu syn gangstera ukradne auto a zabije psa, rozdá si to nebojácný nájemný zabiják na odpočinku s celou jeho bandou, jen aby se mu pomstil. Keanu Reeves ve filmu, který odstartoval řadu pokračování a filmů, které se nebály inspirovat.

Město

Lupič z povolání uvažuje, že by svého nepoctivého řemesla zanechal, ale tajný románek s rukojmí z poslední akce může dostat do vězení jeho i celou jeho bandu. Ben Affleck se ujal scénáře, režie i jedné z rolí. Dále hrají kandidát na Oscara Jeremy Renner, Blake Lively a Jon Hamm.

Mission: Impossible III, Ghost Protocol, Národ grázlů

Elitní špión Ethan Hunt si odpočinku dlouho neužil a musí znova do akce, aby zachránil mladou agentku. Jeho šéfové ale možná nehrají úplně čistou hru. Třetí díl série byl prvním celovečerním režijním počinem tvůrce seriálů J. J. Abramse a stal se kasovním trhákem.

Uprchlík

Doktor nespravedlivě obviněný z vraždy uprchne z vazby a hledá skutečného vraha. V patách má ale horlivého policajta. Harrison Ford a Tommy Lee Jones (za svou vedlejší roli oceněný Oscarem) ve filmu, který si získal kritiky i fanoušky.

Vyproštění

Ostřílený žoldák má zachránit syna drogového bosse uneseného do Bangladéše. Akce se ale změní v závod o přežití a on musí navíc nahlédnout do svého nitra. Chris Hemsworth v akčním thrilleru, který dostane pokračování.

Zachraňte vojína Ryana

Foto: Paramount Pictures

Osmičlenné americké komando pronikne na Němci okupované území a má jediný cíl – najít a přivést domů vojáka, kterému v druhé světové válce padli už tři bratři. Tom Hanks jako hlavní hvězda ve skvěle obsazeném válečném dramatu, za které režisér Steven Spielberg získal Oscara.