15 výborných filmů na HBO GO podle skutečných událostí

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

HBO GO nedisponuje širokou nabídkou jako konkurenční Netflix, rozhodně je na něm ale z čeho vybírat. Prohlédli jsme si jeho aktuální nabídku a vybrali nejlepší filmy natočené podle skutečné události. HBO GO nabízí Le Mans ’66 s Christianem Balem a Mattem Damonem, film Clinta Eastwooda Richard Jewell, ale také klasiky v podobách Titanicu, Čisté duše nebo HBO originálů Doktor smrt a Temple Grandinové.

Čistá duše

Foto: Universal Pictures

Matematický génius učinil na začátku své kariéry překvapivý objev a byl jen krůček od celosvětového úspěchu. Ale pohledný a arogantní Nash se brzy ocitne na bolestivé a trnité cestě sebepoznání.

Doktor Smrt

Foto: HBO

Doktor Jack Kevorkian chtěl vždy pomáhat lidem odejít z tohoto světa. Smrt ho fascinovala a vždycky ji viděl jako součást přirozeného řádu věcí. Často také mluvil o právu na důstojnou smrt.

Erin Brockovich

Foto: Universal Pictures

Erin Brockovich je dvakrát rozvedená matka tří dětí. Navíc toho času bez zaměstnání a téměř bez peněz. Když se jí konečně podaří uchytit jako nejposlednější sekretářka v advokátní kanceláři Eda Masryho, je pevně rozhodnuta chytit svou šanci za pačesy.

Frida

Strhující film vypráví příběh Fridy Kahlo. Extravagantní malířka neochvějně a otevřeně sdílela svůj život s Diegem Riverou, s nímž jako mladá vzala svět umění útokem.

Konference ve Wannsee

Foto: HBO

Píše se 20. leden 1942. Je mrazivý den, sněží a nikdo netuší, co se zanedlouho odehraje v domě u jezera Wannsee nedaleko Berlína. Major SS Adolf Eichmann osobně dohlíží na to, aby pohoštění i nápoje připravované pro skupinu očekávaných nacistických pohlavárů byly bez jediné chybičky.

Le Mans ’66

Snímek přibližuje pozoruhodný pravdivý příběh vizionářského amerického konstruktéra vozidel Carrolla Shelbyho a neohroženého britského řidiče Kena Milese, kteří se spolu vydali do boje proti fyzikálním zákonům.

Někdy v dubnu

Foto: HBO

Když byl 7. dubna 1994 zvolen rwandským prezidentem člen kmene Hutů, tato nádherná země se stala svědkem začátku jednoho z nejhorších zvěrstev v soudobých dějinách.

Nikdy neodvracej zrak

Film Nikdy neodvracej zrak, který je inspirován skutečnými událostmi a překlenuje tři éry novodobých německých dějin, vypráví příběh mladého studenta umění jménem Kurt.

Nové sčítání hlasů

Foto: HBO

Kevin Spacey a Bob Balaban v hlavních rolích hvězdně obsazeného dokumentárního dramatu, jenž nahlíží pod povrch událostí kolem nejkontroverznějších prezidentských voleb v historii USA.

Otázky a odpovědi

Foto: Buena Vista

Ralph Fiennes a John Turturro hrají účastníky nejpopulárnější vědomostní soutěže, kteří bojují o obrovské sumy peněz a okamžitou slávu. Když se však objeví obvinění, že je pořad zmanipulovaný a soutěžící dostávají odpovědi na otázky předem, jde o mnohem víc než jen o hru.

Richard Jewell

Svět poznal Richarda Jewella jako pracovníka bezpečnostní agentury, který ohlásil nález výbušnin při bombovém útoku v Atlantě v roce 1996. Z prvotně oslavovaného hrdiny toužícího po policejní kariéře se však později stává hlavní podezřelý.

Temple Grandinová

Foto: HBO

Tato pozoruhodná žena, u níž byl v dětství diagnostikován autismus, dokázala s pomocí své matky, tety a učitele překonat všechny osudové překážky a proměnit svůj zvláštní dar v jedinečnou dráhu vědkyně, spisovatelky, ochránkyně zvířat a průkopnice vzdělávání lidí.

Titanic

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu.

Warm Springs

Foto: HBO

Biografické drama z produkce HBO inspirované skutečnými událostmi vypráví životní příběh amerického politika Franklina Delana Roosevelta, který v roce 1921, kdy mu bylo devětatřicet a jeho politická kariéra mířila strmě vzhůru, prodělal obrnu a ochrnul.

Zulu

Foto: Paramount

V lednu roku 1879 zahajují Britové válku proti Zulskému království, domorodému státu Jižní Afriky. Předpokládají, že s dobře vycvičenou a moderně vyzbrojenou armádou, která čítá na 1350 vojáků, dosáhnou snadného vítězství.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také