11 novějších hororů na Netflixu, které musíte vidět

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Na Netflixu si tento týden odbyl premiéru nový horor Co jsme viděli, co jsme slyšeli, ve kterém si hlavní roli zahrála Amanda Seyfried. Snímek nedoprovází zrovna vřelé ohlasy, a tak jsme vybrali dalších jedenáct výborných hororů, které byly uvedeny v posledních letech a Netflix je nabízí alespoň s českými titulky. Mezi jedenáctku novějších hororů, které za to stojí, jsme zařadili Halloween z roku 2018, Netflix originál Hlasy nebo kontroverzní podívanou Slunovrat.

Eli

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. V příběhu s překvapivým rozuzlením o domě, kde straší, hrají Lili Taylor a Sadie Sink.

Halloween (2018)

Z vězení prchá zabiják v masce, který vraždil o Halloweenu před 40 lety. A za oběť si vybírá ženu, co tehdy přežila jeho řádění, i její rodinu. Do role Laurie Strodeové vybrali režisér David Gordon Green a scénárista Danny McBride osvědčenou Jamie Lee Curtis.

Hlasy

Daniel se s rodinou nastěhuje do domu, který chce postupně opravit. Náhlá tragédie a volání o pomoc z onoho světa ho ale přinutí vyhledat odborníka na paranormální jevy. V hlavních rolích Rodolfo Sancho, Ramón Barea a Ana Fernández.

My

Idylická dovolená v chatě na pláži se změní v noční můru, když spokojenou rodinku přijdou navštívit její děsiví dvojníci. Děsivý psychologický thriller, za který si Jordan Peele v roce 2019 odnesl cenu Saturn pro nejlepšího režiséra.

Noční můry z temnot

Skupinka koledníků se o Halloweenu schová před partou chuligánů do strašidelného domu, kde objeví knihu děsivých příběhů, které se začnou opravdu odehrávat. Film z produkce Guillerma del Tora.

Purpurový vrch

Dívka z bohaté rodiny se provdá za tajemného britského šlechtice a nastěhuje se do jeho chátrajícího, strašidelného sídla, kde odhalí děsivá tajemství. Mia Wasikowska, Tom Hiddleston a Jessica Chastain v mysteriózním filmu s děsivou atmosférou. Režie Guillermo del Toro.

Rozpolcený

Muž mnoha osobností unese tři nezletilé dívky, které musí vymyslet, jak utéct, než se projeví jeho nejnovější a nejnebezpečnější osobnost. Návrat režiséra M. Night Shyamalana do první ligy.

Řbitov zviřátek

Za novým domem Creedových na novoanglickém venkově leží zlověstné staré pohřebiště. A po sérii tragických událostí se jeho děsivá síla projeví naplno. Horor, ze kterého vám zaručeně naskočí husí kůže. Podle románu od Stephena Kinga.

Slunovrat

Žena, která prožila velkou tragédii, odjede s přítelem a jeho kolegy ze školy do idylické švédské vesnice. Zdání ale klame a celý výlet se hodně rychle zvrtne. Film nominovaný na nejlepší horor roku 2019.

Smrt ve tmě

Je slepý a bohatý – dokonalý objekt loupeže. Karta se ale obrátí, když tři náctiletí zloději zjistí, že se ocitli uprostřed smrtící hry na kočku a myš. Režisér Fede Alvarez natočil originální podívanou.

Všechno nejhorší 2

Nesčetněkrát přežila svoji smrt a znova se zasekla v časové smyčce. Teď ale začali umírat i její přátelé. Pokračování úspěšné teen vyvražďovačky.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také