22 dobrých novodobých českých filmů na Netflixu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Netflix v současné době nabízí desítky českých filmů, přičemž jejich počet narůstá téměř každý týden. Jak už to ale u současného českého filmu bývá, ne všechny tituly dosahují adekvátních kvalit. Projeli jsme tedy aktuální nabídku Netflixu a vybrali nejlepší novodobé české filmy, které na této službě můžete najít. Mezi dvaadvacet filmů jsme zařadili třeba skvělé Kobry a užovky režiséra Jana Prušinovského (Most, Okresní přebor), režijní debut Jiřího Mádla – Pojedeme k moři nebo hit roku 2019, Vlastníky Jiřího Havelky.

Anděl Páně 2

Anděl, který zkazí všechno, na co sáhne, je poslán na zem. Bude mít jediný den na to, aby se naučil, co znamená láska, odpuštění a obětavost.

Bezva ženská na krku

Čerstvě rozvedená čtyřicátnice chce v životě začít znova. Přijme proto místo učitelky na venkovské škole a nastěhuje se do domu, kde přežívá místní hrobník.

Domácí péče

Obětavé zdravotní sestře ve středním věku převrátí nehoda život vzhůru nohama, a ona tak poprvé musí začít myslet sama na sebe.


Domestik

Když se cyklistova posedlost kariérou ocitne v rozporu s fanatickou touhou jeho ženy po dítěti, promění se jejich manželství v malé soukromé peklo.

Fair Playh

Nadaná sprinterka se zapojí do tréninku pod zvláštním dozorem státních lékařů. Jejich tajná zbraň nese jméno Stromba.

Gangster Ka

Mafiánský kápo chystá daňový podvod za miliardy, na kterém si vydělá majlant – za jeho úspěch ale někdo zaplatí životem.


Jan Palach

Životopisný film o českém politickém aktivistovi Janu Palachovi, který při protestu proti sovětské invazi zašel až do extrému.

Já, Olga Hepnarová

Drama zkoumající krátký a těžký život nejznámější československé vražedkyně, která v roce 1973 najela v Praze nákladním autem do davu lidí.

Kobry a užovky

Chlap, který toho v životě zatím moc nedokázal, se chytí příležitosti rozjet menší byznys, ale ke dnu ho pořád táhne nezvladatelný bratr. Tohle nemůže dopadnout dobře.

Masaryk

Film se zaměřuje na bouřlivý život československého diplomata Jana Masaryka před druhou světovou válkou, během ní i po skončení bojů.


Pojedeme k moři

Školák Tomáš v sobě objeví filmařskou vášeň a pozoruje svět kolem sebe objektivem kamery. Brzo ale zaostří pozornost na šokující rodinná tajemství.

Po strništi bos

Rodina osmiletého Edy uteče před nacistickou okupací z Prahy na venkov. Čekají na něho rošťárny a dobrodružství, o jakých zatím neměl ani tušení.

Příběh kmotra

Neodbytný vyšetřovatel se celý život snaží dostat za mříže bezcharakterního zločince a krále podsvětí.

Rodinný film

Rodiče vezmou psa a vydají se na plavbu po oceánu. Doma ale nechají dvě dospívající děti, kterým se situace rychle vymkne z rukou.

Sedmero krkavců

Pekařova dcera se vydá vysvobodit sourozence z utajovaného rodinného prokletí. Na cestě za svým posláním se ale zamiluje do nesmělého prince.

Teroristka

Na místního gaunera, co terorizuje okolí, si netroufne ani samotná starostka. Učitelka v důchodu proto vezme věci pevně do vlastních rukou.

Toman

V poválečném Československu řídí tajnou policii a pomáhá komunistům převzít moc. Ale taky se snaží dostat do bezpečí židovské uprchlíky.

Úsměvy smutných mužů

Když hrozí, že mu alkohol zničí život, nastoupí spisovatel Josef na léčbu spolu s dalšími alkoholiky, jejichž příběhy jsou stejně komické a tragické jako ten jeho.

Ve stínu

Československý policejní kapitán musí předat vyšetřování krádeže v klenotnictví východoněmeckým agentům a uvázne v síti politických intrik.

Vlastníci

Schůzi, na které se majitelé bytů ve starém činžáku zkoušejí domluvit, jak dům zachránit, poznamenají jejich rozdílné charaktery i osobní zájmy.

Ženy v běhu

Tři sestry chtějí splnit otcovo poslední přání a spolu s ovdovělou matkou začnou s tréninkem na maraton, při kterém se toho nečekaně hodně naučí o životě i lásce.

Ženy v pokušení

Manželské poradkyni se náhle rozpadne manželství, ale rady do života, které dostává od žen ze svého okolí, ji hodně překvapí.

3 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také