Netflix v březnu vsadil na kvalitu a do nabídky přidal hned osmnáct výborných filmů, které dosáhly na ty nejprestižnější filmové ceny. Nově tak v obsahu Netflixu můžete narazit na dvojici dokumentů Amy a Diego Maradona, kultovní Mafiány nebo předloňský hit Parazit, který si pro sebe urval hned čtyři Oscary. Není žádným tajemstvím, že většina těchto titulů šla do českých kin pod distribuční značkou Aerofilms, která je ve většině případech zárukou kvality.

Amy

Intimní pohled na životní cestu Amy Winehouse od charismatické mladé holky po hvězdu s velkými problémy. Vzácné domácí záběry a rozhovory s jejími nejbližšími. (nejlepší dokument na Oscarech, BAFTA a European Film Awards)

Až vyjde měsíc

Svérázné drama o zoufalém pátrání po dvou dvanáctiletých dětech z Nové Anglie, které se do sebe zamilují a společně utečou. (nominace na Oscara, Zlatý glóbus a BAFTA)

Diego Maradona

Na trávníku zářil jako jeden z nejlepších fotbalistů vůbec. Jak ale ukazuje tenhle dokument, mimo hřiště byl život Diega Maradony mnohem temnější. (nominace na BAFTA, 5 nominací na British Independent Film Awards)

Dokud nás svatba nerozdělí

Šéf svatební agentury musí uspořádat velkolepou oslavu navzdory nespolehlivým zaměstnancům a zachránit tak svoje vlastní vztahy – a poslední zbytky zdravého rozumu. (nominace na European Film Awards, a 10 nominací na César du cinéma)

Jackie

První dáma Jacqueline Kennedyová chce uctít odkaz svého manžela, a tak hned týden po jeho zavraždění kývne na žádost o rozhovor do novin. (nejlepší kostýmy na cenách BAFTA, 3 nominace na Oscary)

Mafiáni

Henry Hill vzpomíná na divoké vzestupy a pády, jak je zažil jako člen rodiny drsných newyorských mafiánů. Byla to velká jízda, ze které se ale stala děsivá noční můra. (vítěz pěti cen BAFTA, 5 nominací na Zlaté glóby a 6 nominací na Oscary – nejlepší herec ve vedlejší roli)

Mládí

V alpských lázních se sejdou dva slavní staří přátelé, oba osmdesátníci na sklonku umělecké kariéry, a debatují o smrti, lásce a kreativitě. (3 ceny na European Film Awards, nominace na Oscara za nejlepší píseň)

Nádech pro lásku

Osmadvacetiletý Robin Cavendish zcela ochrne, ale to mu nezabrání dát věci do pohybu a pustit se s pomocí svojí oddané ženy do boje za práva postižených. (dvě nominace na British Independent Film Awards)

Neobyčejný kluk

Kluk s vrozenou vadou obličeje, kterého rodiče učili doma, jde poprvé do klasické školy. I když ho tam šikanují, hledá si tam nové kamarády. (nejlepší nezávislý film na cenách The Saturn Awards)

Opravdová kuráž

14letá Mattie Ross se rozhodne najmout opileckého velitele policie Reubena Cogburna, aby jí pomohl dopadnout vraha svého otce. (10 nominací na Oscara, nejlepší kamera na cenách BAFTA)

Ospalá díra

Foto: Paramount Pictures

Detektiv z New Yorku je poslán do odlehlé vesnice Ospalá díra, aby zde vyšetřil sérii záhadných úmrtí, po nichž zůstaly oběti bez hlavy. (nejlepší výprava na Oscarech, dvě ceny BAFTA)

Paterson

Spolehlivý a pečlivý Paterson řídí autobus v New Jersey, píše básně a domů se vrací k milující, i když trochu zvláštní manželce. Co všechno zažije během jednoho týdne? (nejlepší herec na cenách Los Angeles Film Critics Association)

Parazit

Mazaní členové nemajetné rodiny se jeden po druhém vetřou jako služebnictvo do domácnosti zámožného páru, který žije v blažené nevědomosti bohatých. (vítěz čtyř Oscarů, Zlatého glóbu a dvou cen BAFTA)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Foto: Paramount Pictures

Benjamin Button se narodí jako starý vrásčitý muž, který postupně mládne. Film v režii Davida Finchera nominovaný na Oscara. (vítěz tří Oscarů a tří cen BAFTA)

Slunovrat

Žena, která prožila velkou tragédii, odjede s přítelem a jeho kolegy ze školy do idylické švédské vesnice. Zdání ale klame a celý výlet se hodně rychle zvrtne. (nominace na nejlepší horor na cenách The Saturn Awards)

Všichni to vědí

Laura přijede na sestřinu svatbu do rodného města ve Španělsku. Unesou jí tam ale dceru a na povrch začnou vylézat dávná tajemství. (nominace na Zlatou palmu)

Zbrusu Nový zákon

Svérázná komedie, ve které se Bůh žijící v bruselském bytě baví týráním lidí. Jeho dcera se ale vzepře a rozešle všem zprávy s termíny jejich smrti. (nominace na Zlatý glóbus a nejlepší výprava na European Film Awards)

Železný obr

V době studené války se devítiletý kluk spřátelí s obrovským, ale milým robotem, kterému jde po krku paranoidní vládní agent. (Brad Bird za nejlepší animovaný film na Los Angeles Film Critics Association)

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Dobrý den, marně hledám na Netflixu film Všichni to vědí. Zkouším to přes anglický název Everybody Knows, jména režiséra Farhadiho, herců Javiera Bardema i Penélope Cruz.
    Ale nikde nic.

    • Je to tam, pod thrillerama, ale je to spíš rodinný drama…dokonalá jsem, drží to P. Cruz a J. Barem..jasně, že jo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno