11 marveláckých seriálů, které budou následovat po WandaVision

Přečtěte si

Autor

Služba Disney+ nedávno zpřístupnila poslední epizodu WandaVision a proto je čas představit další připravované seriály z MCU. Ačkoli Disney+ ještě není v Česku k dispozici, v průběhu tohoto roku by se měla situace změnit a my se tak můžeme těšit na marvelovské projekty z první ruky. Právě WandaVision je prvním seriálem, který pojednává o událostech po Avengers: Endgame a MCU se tak definitivně přesouvá do své čtvrté fáze. Zde je stručný přehled následujících seriálů.

The Falcon and the Winter Soldier

Prvním z nich je příběh Falcona (Anthony Mackie) a Winter Soldiera (Sebastian Stan), který bude uveden už 19. března. Krom těchto dvou se navrátí také Emily VanCamp v roli bývalé agentky Sharon Carter nebo Daniel Brühl jako Helmut Zemo. Všechny tyto postavy měly důležitou roli ve filmech Captain America: Návrat prvního Avengera a Občanská válka. Novou postavu Johna Walkera alias Super-Patriota ztvární Wyatt Russell a pravděpodobně půjde o záporáka série. Podobně jako zmíněné filmy, i tento seriál by měl lehce zabrousit do světa politiky a ukázat, jak se situace změnila po Avengers: Endgame.

Loki

Z názvu je jasné, že hlavní postavou bude Thorův bratr Loki. Konkrétně ta verze Lokiho, která se v Avengers: Endgame zmocnila Teseraktu a zmizela neznámo kam. Krom toho by měl seriál objasnit a prozkoumat další alternativní reality MCU. V roli Lokiho tradičně uvidíme Toma Hiddlestona a v nových rolích se představí známý herec Owen Wilson či Sophia Di Martino. Premiéra Lokiho je 11. června.

What If…?

Na prozkoumávání dalších alternativních realit naváže animovaná série What If…?, které bychom se měli dočkat v létě tohoto roku. Animovaným postavám propůjčí svůj hlas příslušní herci, kteří se objevili v hraných filmech a seriálech. Jednotlivé díly postupně odpoví na otázky jako: „Co kdyby sérum supervojáka dostala Peggy Carterová namísto Steva Rogerse?“ nebo „Co kdyby se T’Challa stal Star-Lordem?“

Hawkeye

Foto: Marvel

Seriál bude mít premiéru tento rok a do role Clinta Bartona čili Hawkeye se navrátí charismatický Jeremy Renner. Do MCU bude ovšem uvedena nová postava, Clintova dcera Kate Bishop, která po otci převezme post Hawkeye. Právě její trénink bude hrát v příběhu velkou roli. Kate Bishop se ujme herečka Hailee Steinfeld známá například z filmu Bumblebee.

Ms. Marvel

Příběh bude pojednávat o dívce Kamala Khan, která o sobě zjistí, že je Inhuman – mocná rasa, která byla poprvé představena v seriálu Agenti S.H.I.E.L.D. Do role byla obsazena Iman Vellani, pro kterou bude účinkování v seriálu jejím hereckým debutem. Její postava se následně objeví také v pokračování filmu Captain Marvel.

She-Hulk

Foto: Marvel

S následujícími seriály se už pomalu přesouváme do páté fáze MCU, do které by měla spadat i She-Hulk. Postavu ztvární Tatiana Maslany, kterou jsme mohli vidět ve filmu Dáma ve zlatém. Hulka se tradičně ujme Mark Ruffalo a také se můžeme těšit na Tima Rotha v roli Abominationa. Ten se objevil už ve druhém filmu MCU Neuvěřitelný Hulk.

Moon Knight

Foto: Marvel

V roli Marka Spectreho, respektive Moon Knighta by měl zazářit Oscar Isaac, kterého si můžeme pamatovat z poslední trilogie Star Wars. Jako záporák byl v lednu obsazen známý herec Ethan Hawke. Jedním ze scenáristů je Beau DeMayo, který pracoval na seriálech jako The Originals nebo Zaklínač a celý projekt řídí Jeremy Slater. Ten má na starosti také seriál Umbrella Academy.

Secret Invasion

Foto: Marvel

V tomto seriálu uvidíme starého známého Nicka Furyho (Samuel L. Jackson) společně s Talosem (Ben Mendelsohn), který měl důležitou roli ve snímku Captain Marvel. Tito dva by se měli vypořádat se skupinkou zlých Skrullů, která se schovává na Zemi. Scénáře se ujme Kyle Bradstreet, jenž spolupracoval na úspěšném seriálu Mr. Robot.

Ironheart

Foto: Marvel

Seriál představí novou hrdinku Riri Williams neboli Ironheart, která se v komiksech poprvé objevila teprve v roce 2016. Riri je zkrátka geniální a zkonstruuje oblek, mnohem pokročilejší než všechny obleky Tonyho Starka. Pro roli Riri byla vybrána herečka Dominique Thorne, kterou bychom mohli zahlédnout v relativně novém filmu Judas and the Black Messiah.

Armor Wars

Foto: Marvel

U Tonyho Starka zůstaneme, neboť jeho odkaz v podobě mocných zbraní bude mít v této sérii důležitou funkci. Starkovy vynálezy totiž padnou do špatných rukou. Jedna z postav, která se to pokusí napravit, je James Rhodes neboli War Machine. V roli Rhodese opět uvidíme Dona Cheadleho.

I Am Groot

Foto: Marvel

Podobně jako u What If…?, také I Am Groot bude animovaným seriálem. Zcela jistě se zde objeví Baby Groot, ale ostatní Strážci Galaxie ještě nejsou potvrzeni. Kevin Feige, prezident Marvel Studios, zatím jen oznámil, že narazíme na „nové a neobvyklé postavy.“ Jedním z producentů se stal James Gunn, který má s postavami a filmy Strážců Galaxie velké zkušenosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také