Nominace na 78. Zlaté Glóby

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Netflix vládne filmovým a seriálovým nominacím 78. ročníku Zlatých glóbů, šanci ale dostaly i další streamy. S největším počtem nominací se o Zlatý glóbus porve Fincherův černobílý Mank, mezi seriály pak Koruna (oba Netflix). Překvapí nominace pro muzikál The Prom a druhého Borata, černým koněm tohoto udílení cen ale bude komediální seriál Schitt’s Creek, který se v nominacích objevil hned pětkrát. Nezapomnělo se ani na divácky populární Palm Springs nebo seriál ze světa Star Wars, The Mandalorian.

Nejlepší drama

Země nomádů
Nadějná mladá žena
Mank
The Father
Chicagský tribunál

Nejlepší komedie nebo muzikál

Borat 2
Hamilton
Palm Springs
The Prom
Music

Nejlepší režie

Emerald Fennell (Nadějná mladá žena)
David Fincher (Mank)
Chloé Zhao (Země nomádů)
Regina King (One Night in Miami)
Aaron Sorkin (Chicagský tribunál)

Nejlepší herec – drama

Riz Ahmed (Sound of Metal)
Chadwick Boseman (Ma Rainey – matka blues)
Anthony Hopkins (The Father)
Gary Oldman (Mank)
Tahar Ramin (The Mauritanian)

Nejlepší herečka –drama

Viola Davis (Ma Rainey – matka blues)
Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)
Frances McDormand (Země nomádů)
Carey Mulligan (Nadějná mladá žena)
Vanessa Kirby (Střípky ženy)

Nejlepší herec – komedie nebo muzikál

Sacha Baron Cohen (Borat 2)
James Corden (The Prom)
Lin-Manuel Miranda (Hamilton)
Andy Samberg (Palm Springs)
Dev Patel (The Personal History of David Copperfield)

Nejlepší herečka – komedie nebo muzikál

Maria Bakalova (Borat 2)
Kate Hudson (Music)
Michelle Pfeiffer (French Exit)
Rosamund Pike (Jako v bavlnce)
Anya Taylor-Joy (Emma)

Nejlepší herec ve vedlejší roli

Sacha Baron Cohen (Chicagský tribunál)
Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)
Jared Leto (Střípky)
Bill Murray (V úskalí)
Leslie Odom, Jr. (One Night in Miam”)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Glenn Close (Americká elegie)
Olivia Colman (The Father)
Jodie Foster (The Mauritanian)
Amanda Seyfried (Mank)
Helena Zengel (Zprávy ze světa)

Nejlepší scénář

Emerald Fennell (Nadějná mladá žena)
Jack Fincher (Mank)
Chloé Zhao (Země nomádů)
Aaron Sorkin (Chicagský tribunál)
Florian Zeller a Christopher Hampton (The Father)

Nejlepší animovaný film

Duše
Vlkochodci
Frčíme
Až na Měsíc
Croodsovi: Nový věk

Nejlepší cizojazyčný film

Chlast
Život před sebou
Minari
Taková láska
La Llorona

Nejlepší hudba

Alexandre Desplat (Půlnoční nebe)
Ludwig Göransson (Tenet)
James Newton Howard (Zprávy ze světa)
Trent Reznor & Atticus Ross a Jon Batiste (Duše)
Trent Reznor & Atticus Ross (Mank)

Nejlepší originální píseň

Seen – Život před sebou
Speak Now – One Night in Miami
Tigress & Tweed – The United States Vs. Billie Holiday
Fight For You – Judas and the Black Messiah
Hear My Voice – Chicagský tribunál

Nejlepší dramatický seriál

Koruna
Lovecraftova země
The Mandalorian
Ozark
Ratchedová

Nejlepší komediální seriál

Emily in Paris
Letuška
Veliká
Schitt’s Creek
Ted Lasso

Nejlepší herec – drama

Jason Bateman – Ozark
Josh O´Connor – Koruna
Bob Odenkirk – Volejte Saulovi
Al Pacino – Hunters
Matthew Rhys – Perry Mason

Nejlepší herečka – drama

Olivia Colman – Koruna
Jodie Comer – Na mušce
Emma Corrin – Koruna
Laura Linney – Ozark
Sarah Paulson – Ratchedová

Nejlepší herec – komedie

Don Cheadle – Černé pondělí
Nicholas Hoult – Veliká
Eugene Levy – Schitt’s Creek
Jason Sudeikis – Ted Lasso
Ramy Yousseff – Ramy

Nejlepší herečka – komedie

Lily Collins – Emily in Paris
Kaley Cuoco – Letuška
Elle Fanning – Veliká
Jane Levy – Zoey’s Extraordinary Playlist
Catherine O’Hara – Schitt’s Creek

Nejlepší televizní film nebo minisérie

Normální lidé
Královský gambit
Small Axe
Mělas to vědět
Neortodoxní

Nejlepší herec – televizní film nebo minisérie

Bryan Cranston – Your Honor
Jeff Daniels – The Comey Rule
Hugh Grant – Mělas to vědět
Ethan Hawke – The Good Lord Bird
Mark Ruffalo – Bludné kruhy

Nejlepší herečka – televizní film nebo minisérie

Cate Blanchett – Mrs. America
Daisy Edgar-Jones – Normální lidé
Shira Haas – Neortodoxní
Nicole Kidman – Mělas to vědět
Anya Taylor-Joy – Královský gambit

Nejlepší herec ve vedlejší roli

John Boyega – Small Axe
Brendan Gleeson – The Comey Rule
Daniel Levy – Schitt’s Creek
Jim Parsons – Hollywood
Donald Sutherland – Mělas to vědě

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

Gillian Anderson – Koruna
Helena Bonham Carter – Koruna
Julia Garner – Ozark
Annie Murph – Schitt’s Creek
Cynthia Nixon – Ratchedová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také