9 výborných japonských filmů a seriálů na Netflixu

Japonská tvorba se na Netflixu těší velké oblibě. A nejen díky nepřebernému množství anime titulů. Na vzestupu jsou také jejich hrané adaptace a další originální počiny. Nemalou měrou tomu možná napomohla hraná verze mangy Alice in Borderlands, která byla vloni pro Japonsko jednou z největších televizních událostí roku. Doporučujeme další hrané filmy a seriály vyrobené v Japonsku, které byste si na Netflixu neměli nechat ujít.

37 sekund

Mladá autorka žánru manga chycená v pasti společenských a rodinných závazků se vydá na nekonvenční cestu za svobodou v osobním i sexuálním životě. Meditativní debut režisérky Hikari (Tsuyako), držitel cen Panorama Audience Award a CICAE Art Cinema na Berlinale.

Alice in Borderland

Mladík posedlý videohrami a jeho dva kamarádi se ocitnou v alternativní verzi Tokia, kde se musí účastnit krutých her, aby přežili. Hraná adaptace populární japonské mangy, která poprvé vyšla v roce 2010.

Mother

Shuheiova zmatená matka se cítí ohrožená světem, který nemůže přizpůsobit svým pokřiveným představám, a uvrhne celou rodinu do neštěstí. Jeden z japonských originálů na Netflixu, který je neprávem přehlížen.

Nahý režisér

V Japonsku osmdesátých let dokázal jeden odhodlaný muž v každém neúspěchu najít novou příležitost. Jmenoval se Tóru Muraniši a v branži způsobil úplnou revoluci. Skvělá osmidílná minisérie, o které jste možná ještě neslyšeli.

Nenávist: Počátky

Odborník na paranormální jevy neúnavně zkoumá prokletý dům, kde se kdysi přihodilo něco hrůzného jedné ženě a jejímu dítěti. Klasická japonská hororová franšíza Ju-On vznikla podle skutečných událostí, které se odehrávaly po čtyři desetiletí. Hrůzná skutečnost předčila filmový příběh.

Půlnoční bistro: Historky z Tokia

Začíná to o půlnoci. Mistr kuchař servíruje na míru šité pokrmy s přílohou útěchy a jeho štamgasti přicházejí s připravenými chuťovými pohárky a řadou příběhů. Druhá řada podle oblíbené mangy Shinya Shokudo vyhrála cenu 55. ročníku Shogakukan Manga.

Queer Eye: Jsme v Japonsku!

Úžo pětka přistává v Tokiu, aby rozdávala radost, poznávala kulturu a pomohla čtyřem japonským mužům a ženám získat sebejistotu. Modelka Kiko Mizuharaová provází tým po Japonsku. Zdroj inspirace: ikona pozitivního přístupu k tělu Naomi Watanabeová.

Scam

Mladý muž, kterého těžce zasáhl bankrot banky Lehman Brothers, se přidá k telefonní podvodné akci a čím dál tím víc se zaplétá do podsvětí. Devítidílná krimi série.

Terrace House: Tokyo 2019–2020

Jeden nádherný dům v Tokiu a v něm šest cizích lidí, kteří hledají lásku pod jednou střechou. Co bude dál, je jen na nich: scénář není k dispozici. Některé díly nejsou s ohledem na členy rodiny účastníků k dispozici.