8 nadějných Netflix filmů, které vycházejí v lednu

Netflix se drží zajeté tradice, a také v lednu přidá do nabídky více jak deset filmů z vlastní produkce. Mezi nejzajímavějšími tituly najdeme oceněné Střípky ženy ze Scorseseho produkce, sci-fi z blízké budoucnosti, ve kterém si zahrál Anthony Mackie, zasněžený španělský thriller nebo hvězdně obsazené historické drama ze druhé světové.

Střípky ženy

Po tragickém domácím porodu se musí vyrovnat s návalem emocí i velkým smutkem a najít cestu zpátky ke svému partnerovi i rodině. Vanesse Kirby vyneslo tohle dojemné drama na festivalu v Benátkách cenu pro nejlepší herečku. Produkce Martin Scorsese. (7. ledna)

Vyloučený

Aziz se plácá v krizi středního věku a hledá únik před nudnou prací, otravnými přáteli a neurvalou rodinou. A přitom musí předstírat, že je všechno v pohodě. Turecká komedie. (8. ledna)

Táta na kvadrát

Mladá holka žije s mámou v hippie komunitě. Když ale máma odjede, dívka se potají vydá najít svého otce. A tahle dobrodružná cesta jí změní život. V hlavních rolích Maisa Silva (DJ Popelka), Eduardo Moscovis, Marcelo Médici a komik Pedro Ottoni. (15. ledna)

Za čárou

V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. Akční sci-fi thriller. V hlavních rolích Anthony Mackie (Půjčovna masa, Captain America) a Damson Idris (Sněží!). (15. ledna)

Bílý tygr

Jestli chce ambiciózní řidič bohaté indické rodiny uniknout před chudou a začít podnikat, musí vzít rozum do hrsti. Podle oblíbeného románu. Adarsh Gourav, Rajkummar Rao a Priyanka Chopra Jonas v adaptaci bestselleru Aravinda Adigaa v režii Ramina Bahraniho. (22. ledna)

‘Ohana: Rodina je poklad

Dva sourozenci z Brooklynu tráví léto na ostrově O’ahu, kde jim příbuzní pomáhají objevit jejich havajské kořeny během dobrodružného hledání ztraceného pokladu. Rodinná komedie, ve které se Kea Peahu (World of Dance) neohroženě vydá za pokladem. (29. ledna)

Pod bodem mrazu

Autobus plný vězňů se na opuštěné silnici stane terčem útoku a řidič (Javier Gutiérrez) musí bojovat o život s pasažéry i útočníky. Španělský thriller. (29. ledna)

Vykopávky

Schyluje se k vypuknutí druhé světové válku a bohatá vdova (Carey Mulligan) si najme amatérského archeologa (Ralph Fiennes), aby prozkoumal pohřební mohyly na jejím pozemku. Když učiní přelomový objev, ozvěny slavné britské historie začnou tváří v tvář nejisté budoucnosti rezonovat obzvlášť silně. (29. ledna)