7 filmů a minisérií s Anyou Taylor-Joy, které nabízí Netflix

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Talentovaná herečka, která debutovala na stříbrném plátně v osmnácti letech ve filmu Vampire Academy, Anya Taylor-Joy, se pomalu ale jistě stává jednou z nejvyhledávanějších hereček současnosti. Z její popularity těží i Netflix, který s americkou rodačkou už natočil čtyři originální tituly a do obsahu přidal další tři filmy, ve kterých tato krásná herečka vystupuje.

Čarodějnice

Obyvatelé rodinné usedlosti na okraji nedozírného novoanglického pralesa věří, že je proklela čarodějnice. A svému strachu postupně podléhají čím dál víc. První významná role pro Anyu Taylor-Joy.

Dámský gambit – minisérie

V 50. letech v sobě mladá dívka ze sirotčince objeví mimořádný šachový talent. Její překvapivou cestu ke slávě ale komplikuje boj se závislostí. Nejsledovanější minisérie z dílny Netflixu.

Barry

Pohled na mládí a vysokoškolský život prvního černošského prezidenta USA Baracka Obamy (Devon Terrell), který v té době vystupoval pod přezdívkou Barry. Originál z Netflixu, ke kterému stále nebyly uvedeny české titulky.

Gangy z Birminghamu – od 5. řady

Píše se rok 1919 a nechvalně proslulý gang v anglickém Birminghamu vede zločinecký boss Tommy Shelby, který se chce dostat nahoru bez ohledu na okolnosti. Hvězdně obsazená gangsterka, ve které se Anya Taylor-Joy objevuje v poslední řadě.

Marrowbone

Mladého muže a jeho čtyři mladší sourozence, kteří utajili smrt své milované matky, aby mohli zůstat spolu, pronásleduje v jejich rozlehlém sídle hrozivý duch. Zapadlý horor od scénáristy snímku Nic nás nerozdělí.

Rozpolcený

Muž mnoha osobností unese tři nezletilé dívky, které musí vymyslet, jak utéct, než se projeví jeho nejnovější a nejnebezpečnější osobnost. Shyamalanův thriller volně navazující na Vyvoleného.

Temný krystal: Věk vzdoru – loutková minisérie

Mocichtiví vládci vysávají z planety Tra život. Skupinka odvážných Gelflingů se proto spojí na výpravě za záchranou světa a s temnotou se rozhodnou bojovat. Anya Taylor-Joy namluvila princeznu Breu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také