10 událostí ze světa filmu za uplynulý týden

Přečtěte si

Autor

Tento týden se událo docela dost věcí, které filmovým fanouškům zvedly obočí.

Warneři sázejí na HBO Max

Warner bros. sice pouští všechny své filmy příští rok do kin, zároveň si měsíc pobudou na HBO Max. Kinařům nastávají těžké časy, většina avizovaných filmů ale stále slibuje estetický zážitek, kvůli němuž se návštěva sálu vyplatí. Doufejme, že vyhledávačů kinozážitku bude dost.

Nový Fincher na Netflixu

Nový film Davida Finchera Mank je konečně na Netflixu. Film podle scénáře Fincherova otce Jacka zachycuje problematický vznik legendárního filmu Občan Kane, byť staví na sporných či rovnou vyvrácených faktech.

Oscar Isaac v adaptaci Metal Gear Solid

Videoherní série Metal Gear se konečně dočká filmu a tvůrci si už vyhlédli hlavního herce – v roli supervojáka Solida Snakea se bude temnými chodbami plnými nepřátel plížit Oscar Isaac.

První reakce na Wonder Woman 1984

Američtí novináři už viděli Wonder Woman 1984. Všichni se bezmála shodují na tom, že film je naprostá  akční pecka v duchu prvního filmu nebo Supermana s Christopherem Reevem, s pozitivním nábojem, zapamatovatelnými akčními scénami a skvělou hudbou Hanze Zimmera. Těšíme se o to víc.

Volné pokračování Východních příslibů

Mafiánský nářez Davida Cronenberga Východní přísliby s famózním Viggem Mortensenem se dočkají pokračování. Víceméně. Snímek Small Dark Look se bude odehrávat ve stejném světě, plnohodnotným sequelem však nebude. Cronenberg ani Mortensen se filmu nezúčastní. Hlavní roli ve filmu, jehož děj se zatím tají, získal Jason Statham.

Marc Forster bude točit v Česku

Režisér Marc Foster bude v Čechách natáčet  White Bird: A Wonder Story, adaptaci komiksu R. J. Palacio. Snímek bude sledovat francouzskou rodinu, ukrývající u sebe židovskou holčičku během druhé světové války.

Van Helsing se vrátí

Studio Universal chystá dalšího filmového Van Helsinga, nijak nenavazujícího na snímek s Hughem Jackmanem. Film produkčně zaštítí James Wan. Jestli půjde o další blockbuster, nebo pecku ve stylu současných hororů, se teprve uvidí.

Toxický mstitel s hvězdou Hry o trůny

Macon Blair (Lov) natočí reboot legendární superhrdinské komedie Toxický mstitel. Hlavní roli si zahraje Peter Dinklage. To zní jako hodně zvláštní volba, nicméně absurdní tón předlohy bude zřejmě zachován.

Zemřel Hugh Keays-Byrne

Ve věku 73 let zemřel herec Hugh Keays-Byrne. Fanoušci si jej nejvíce pamatují jako představitele hned dvou padouchů ze série Šílený Max – vůdce motorskářského gangu Prstořeza z prvního filmu a diktátora Nadsmrťase Joea z čtvrtého filmu s podtitulem Zběsilá cesta.

Režiséři Avengers: Endgame budou točit v Česku

Bratři Russoovi budou také v Čechách natáčet špionážní thriller The Grey Man podle románové série Marka Greaneyho. Hlavní postavou bude bývalý agent CIA (Ryan Gosling), živící se jako nájemný vrah, jenž musí chránit své dcery. Na paty mu ale šlape jeho bývalý parťák v aktivní službě (Chris Evans). Snímek je od začátku koncipovaný jako začátek větší série, proto nechá některé nezodpovězené otázky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také