10 nejlepších českých pohádek na Netflixu

České filmy na Netflixu patří k nejsledovanějším titulům na Netflixu v Česku. Dnes už můžeme ve videotéce najít desítky tuzemských filmů, jejich počet stále stoupá a mezi kterými nechybí ani známé pohádky. Vybrali jsme pouze deset nejlepších, na samotném Netflixu jich ale můžete najít poměrně více. Jejich kvalita je totiž poměrně kolísavá.

Anděl Páně

Anděl, který zkazí všechno, na co sáhne, je poslán na zem. Bude mít jediný den na to, aby se naučil, co znamená láska, odpuštění a obětavost. Jiří Strach natočil jednu z nejhezčích českých pohádek za posledních patnáct let.

Anděl Páně 2

Nespokojený anděl neuváženě utrhl jablko ze stromu Poznání a ještě mu spadlo na Zem. A teď ho musí se svým čertovským protějškem najít mezi smrtelníky. Pokračování úspěšné pohádky Jiřího Stracha, které svému předchůdci ostudu nedělá.

Čertí brko

V pekle mají kouzelné brko, které zapisuje každý hřích. Když ale někdo tenhle vzácný artefakt ukradne, musí mladý čert najít způsob, jak dát věci zase do pořádku. Pohádka od tvůrce Kanceláře Blaník, režiséra Marka Najbrta.

Čertoviny

Pohádková komedie, ve které Luciper za trest pošle dva nemotorné a hádavé čerty na svět, aby mu každý z nich přivedl do pekla jednu hříšnou duši. Zdeněk Troška se vrátil ke svému oblíbenému žánru a nedopadlo to vůbec špatně.

Fimfárum do třetice všeho dobrého

V téhle animované sbírce pohádek pro dospělé se připravte na pátrání po obrech, hledání králova kloboučku a sázku, která změní život pasáčka prasat. Na motivy pohádek Jana Wericha.

Kuky se vrací

Vypelichaného plyšáka Kukyho nechali na skládce osudu (a hnilobě). Vydává se na dlouhou a nebezpečnou cestu zpátky domů, za milovaným Ondrou. Režisér Jan Svěrák natočil úspěšnou pohádku pro celou rodinu.

Peklo s princeznou

Král Leopold se snaží pomoci dceři vyhnout se manželství s neschopným princem, a proto tvrdí, že se jí dvoří sám Lucifer. Následuje čertovská panika. Pohádka z dílny Miloslava Šmídmajera (Probudím se včera).

Sedmero krkavců

Pekařova dcera se vydá vysvobodit sourozence z utajovaného rodinného prokletí. Na cestě za svým posláním se ale zamiluje do nesmělého prince. Místy i temná pohádka od Alice Nellis podle Boženy Němcové.

Tři bratři

Tři bratři se vydávají na cestu, každý do svojí pohádky. Plní úkoly, nacházejí lásku a hlavně si při tom hodně zpívají. Další pohádka vzešlá ze spolupráce Jana a Zdeňka Svěrákových.

Tři oříšky pro Popelku

Ve známém převyprávění klasické pohádky padne Popelka, dívka milující zvířata a přírodu, do oka vzácnému princi – jenže v cestě jim stojí temná zákoutí lidské povahy. Klasika, která o Vánocích nesmí chybět.