5 dokumentů o životě božského Diega Maradony

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Před měsícem oslavil 60 let, dnes jeho život vyhasl. Diego Maradona, jeden z nejlepších fotbalistů všech dob, zemřel jen pár dní poté, co byl hospitalizován s krvácením do mozku. Život sportovce s božským talentem, kterého často doprovázely skandály na hřišti i mimo něj, dopingové aféry včetně drogových závislostí, byl v minulosti předmětem řady výborných dokumentů.

Diego Maradona (2019)

Diego je usměvavý kluk z předměstí, který miluje fotbal a svou velkou rodinu. Díky obrovskému talentu plní sny sobě, svým blízkým i stovkám milionů fanoušků po celém světě. V Neapoli, kde by i ďábel potřeboval bodyguarda, se Diego stává Bohem. (online na Aerovod, O2TV)

Maradona v Mexiku (2019)

V dokumentárním seriálu přichází slavný fotbalista Diego Maradona do Culiacánu, sídla drogového kartelu Sinaloa, aby zachránil místní tým Dorados a dost možná i sám sebe. Sedmidílná minisérie, která měla premiéru v listopadu minulého roku, sklidila úspěch po celém světě. (online na Netflixu)

Maradona – přísně tajné (2018)

Někteří lidé jsou legendami. Ikonami dnešní doby. A každá ikona je obklopena tajemstvím. Tento pořad vypráví příběh Diega Armanda Maradony, největšího fotbalisty všech dob. Není známý jen pro skvělý fotbal, ale také pro svou aroganci, přímost a nechuť dodržovat pravidla. (online na Youtube)

Maradona režie Kusturica (2008)

Diego Maradona v celé své velikosti, vášnivosti i lidskosti, znovu navštěvuje pomníky svých triumfálních vítězství. Poprvé po 20 letech se vrací na místo kde se narodil, v extravagantním stylu slaví své 45 narozeniny, trénuje budoucí fotbalové hvězdy. Po celou dobu sledován vizionářskou kamerou Emira Kusturici. (online na Youtube)

Diego Maradona – pád hvězdy (2004)

V roce 1986 se Argentina stala fotbalovým mistrem světa. Kapitánem mužstva byl tehdy nejlepší hráč planety a autor gólu století. O necelých dvacet let později se Diego Maradona objevil v argentinské televizi, coby obtloustlý, psychicky labilní muž, závislý na kokainu. (není nikde online)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také