Můj rok se Salingerem: Stát se spisovatelem není tak snadné, jak se zdá

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

První trailer k oddechovému filmu Můj rok se Salingerem ukazuje, jak těžké může být splnit si svůj vlastní sen a co všechno je nutné překonat.

Joanna je mladá a nadějná spisovatelka, která se rozhodla rozšířit si své obzory a začala pracovat pro literární agenturu spisovatele J.D. Salingera. V 90. letech už očekávala, že v kancelářích uvidí první verze počítačů, její nova šéfová Margaret je ale velmi staromódní a tak se Joanna musí poprat s psacím strojem. Jejím hlavním úkolem je odepisování na dopisy fanouškům, kteří dopisy adresují Salingerovi. Do práce je natolik zabraná, že zapomíná na svůj vlastní sen stát se spisovatelkou a začíná pro ni být čím dál těžší najít svůj vlastní styl.

V hlavní roli nadějné spisovatelky se objeví Margaret Qualley, známá z filmů Správní chlapi nebo v Tenkrát v Hollywoodu. Ve vedlejší roli jí sekunduje na Oscara nominovaná Sigourney Weaver, kterou netřeba představovat. Snímek napsal a natočil Philippe Falardeau.

Film bude uveden v lednu roku 2021.

Plakát ke snímku Můj rok se Salingerem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také