Minamata: Johnny Depp odhaluje chemickou katastrofu

Přečtěte si

10 nelegálně nejstahovanějších filmů týdne

Nacházíme se v době, kdy filmová studia vkládají naděje do streamu, a tím roste pochopitelně zájem o pirátství. Tomu...

12 nedávno uvedených českých filmů na Netflixu

Netflix přidává do nabídky další české filmy. Populární 3Bobule, které vládnou žebříčkům sledovanosti českého Netflixu již několik týdnů v...

10 horkých novinek na bezva víkend u bedny

Na víkend si rezervujte dostatek času, protože na streamu bylo přes týden opět živo. Kromě tradiční nadílky novinek na...

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Z traileru snímku Minamata běhá mráz po zádech. Film, ve kterém se hlavní role chopil Johnny Depp, byl natočený podle skutečné události a již samotné záběry z traileru v divákovi probouzí silné emoce.

W. Eugene Smith byl slavný fotograf, který největší ovace a slávu získal za své fotografie z druhé světové války. Nyní se straní veřejnosti, žije jako introvert a práce moc nemá. Vše se změní, když dostane nabídku od magazínu LIFE, aby tajně odletěl do Japonska a zvěčnil následky znečistění ovzduší a vody ve městě Minamata. Smith vyráží sám na sebe a pouze s foťákem v ruce vstříc korporátu, který se vše snaží držet pod pokličkou navzdory stávkám občanů a nemocným dětem.

V hlavních a vedlejších rolích se představí Johnny Depp, Bill Nighy, Hirojuki Sanada, Tadanobu Asano, Džun Kunimura a další. Film natočil americký herec a režisér Andrew Levitas, který debutoval snímkem Ukolébavka v roce 2014.

Snímek měl již premiéru na únorovém Berlinale. České uvedení zatím není v plánu.

Oficiální plakát ke snímku Minamata.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také