Minamata: Johnny Depp odhaluje chemickou katastrofu

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Z traileru snímku Minamata běhá mráz po zádech. Film, ve kterém se hlavní role chopil Johnny Depp, byl natočený podle skutečné události a již samotné záběry z traileru v divákovi probouzí silné emoce.

W. Eugene Smith byl slavný fotograf, který největší ovace a slávu získal za své fotografie z druhé světové války. Nyní se straní veřejnosti, žije jako introvert a práce moc nemá. Vše se změní, když dostane nabídku od magazínu LIFE, aby tajně odletěl do Japonska a zvěčnil následky znečistění ovzduší a vody ve městě Minamata. Smith vyráží sám na sebe a pouze s foťákem v ruce vstříc korporátu, který se vše snaží držet pod pokličkou navzdory stávkám občanů a nemocným dětem.

V hlavních a vedlejších rolích se představí Johnny Depp, Bill Nighy, Hirojuki Sanada, Tadanobu Asano, Džun Kunimura a další. Film natočil americký herec a režisér Andrew Levitas, který debutoval snímkem Ukolébavka v roce 2014.

Snímek měl již premiéru na únorovém Berlinale. České uvedení zatím není v plánu.

Oficiální plakát ke snímku Minamata.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také