Francis and the Godfather: Film o vzniku Kmotra obsadil hlavní role

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Kmotr je bezesporu žánr definujícím snímkem, který zůstane už navždy zapsaný do zlatého fondu světové kinematografie. Není proto divu, že vznikne film dle skutečných událostí, poodhalující divákům pozadí právě tvorby této klasiky. Projekt se zaměří zejména na režiséra Francise Forda Coppolu a šéfa studia Paramount Roberta Evanse. Kdo si zahraje hlavní role?

Slavného režiséra ztvární Oscar Isaac, zatímco šéfa studia si zahraje Jake Gyllenhaal. Projekt se zaměří na vytváření legendárního filmu Kmotr z roku 1972. Ačkoli je dnes Kmotr pokládán za naprostou legendu, jeho cesta na výsluní byla poměrně trnitá. Paramount s Coppolou bojoval téměř ve všech jeho tvůrčích rozhodnutích. Na to se pravděpodobně bude soustředit i samotný snímek vzhledem k hlavním dvěma protagonistům.

O režii filmu Francis and the Godfather se postará Barry Levinson (Rain Man) podle scénáře od Andrewa Farotteho. Sám Coppola (který momentálně pracuje na novém sestřihu třetího Kmotra) k filmu řekl, že jakýkoli snímek o čemkoli, který natočí Barry Levinson, bude zajímavý a hodný pozornosti.

Krom dvou výše zmíněných herců, kteří prokazatelně ztvární titulní osobnosti a protagonisty chystaného projektu, musí Levinson ještě sehnat další herce, kteří ztvární konkrétně sestavu původního obsazení, která čítá tato jména: Marlon Brando, Al Pacino, Robert Duvall, James Caan, John Cazale, Talia Shire, a Diane Keaton. Svého představitele by také rozhodně měl dostat Albert S. Ruddy; producent Kmotra a pravá ruka Roberta Evanse. Nalezení vhodných tváří tak rozhodně nebude procházkou růžovým sadem.

Nicméně pokud se vše vydaří, může jít rozhodně o zajímavý film, mapující jeden z velkých milníků amerického filmu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také