10 nových dokumentů na Netflixu, které berou dech

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Jestli Netflix za něco zasluhuje uznání, tak za výborné originální dokumenty, kterými zásobuje diváky téměř nepřetržitě. Tohle jsou nejlepší dokumenty a dokumentární série na Netflixu, které měly premiéru za zhruba poslední měsíc.

Americká vražda: Rodina od vedle

Autentické a bezprostřední záběry dokumentují zmizení Shanann Wattsové a jejích dětí, a taky hrozivé události, které následovaly.

Challenger: Poslední let

Dokumentární seriál o přípravách startu raketoplánu Challenger a o tom, co následovalo po jeho explozi, ke které došlo 28. ledna 1986.

David Attenborough: Život na naší planetě

Známý moderátor se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti.

Dokonalý zločin

Dokumentární seriál o vraždě politika Detleva Rohweddera, která roku 1991 otřásla čerstvě sjednoceným Německem a je dodnes jednou z nevyřešených záhad téhle pohnuté doby.

GIMS: On the Record

Intimní dokument sleduje život populárního rappera Gimse v období před jeho velkým koncertem na Stade de France v září 2019.

Moje učitelka chobotnice

Při natáčení pod mořskou hladinou naváže filmař nečekané přátelství s chobotnicí, která mu poodhalí tajemný svět chaluhového lesa u břehů jižní Afriky.

Playbook: Vítězné strategie

Trenéři, kteří dovedli svoje svěřence k mistrovským titulům, prozrazují v tomhle inspirativním dokumentárním seriálu svoje recepty na úspěch ve sportu i v životě.

Sociální dilema

Ve filmu na pomezí dokumentu a dramatu varují odborníci na moderní technologie před sociálními sítěmi, které sami vytvořili.

Šéfkuchařův stůl: Grilování

Šťavnatý svět plný voňavého kouře a věhlasní kuchaři i experti na grilování z USA, Austrálie a Mexika v seriálu nominovaném na cenu Emmy.

Zrození fénixe

Elitní sportovci a další zasvěcenci hovoří o paralympijských hrách a o tom, jak po celém světě mění chápání pojmů jako postižení, diverzita a sportovní zdatnost.

Pokračuj na nejlepší krimi dokumenty na Netflixu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také