John Carpenter připravuje novou Věc

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Režisér John Carpenter chystá s filmovou společností Blumhouse reboot svého sci-fi hororu Věc z roku 1982.

Novela Johna Wooda Campbella jr. byla poprvé zfilmována v roce 1951 Howardem Hawksem jako Věc (The Thing from Another World). V něm se skupina polárníků snaží vypořádat s nepřátelským humanoidem z vesmíru. Druhá adaptace z roku 1982, natočená Johnem Carpenterem, nazvaná Věc nebo Tvor (The Thing), se více přiblížila předloze a titulního padoucha uvedla jako organismus, jenž napadá, kopíruje a následně imituje jiné organismy. Na rozdíl od Hawkesovy verze opět pracuje s paranoiou mezi polárníky, kteří nikdy nemohou vědět, jestli je člověk vedle nich ještě člověk.

Carpenterův film se sám o sobě dočkal románové adaptace, komiksových pokračování, videoherního pokračování a v roce 2011 filmového prequelu s názvem Věc: Počátek (The Thing). V kultovním filmu Johna Carpentera si zahrál Kurt Russell a slavnou hudbu k hororu složil Ennio Morricone. Připravovaný reboot je teprve na začátku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také