Kde sledovat dokument Česko-19 online

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Česko-19 je dokumentární snímek, který vznikl v produkci televize Nova pod režijním vedením Michala Kratochvíla. Online ho můžete vidět na Voyo.

Česko 19 zamířilo na Voyo

Dokumentární snímek o vývoji nemoci Covid-19 v Česku právě dorazil na streamovací službu Voyo. Film Michala Kratochvíla (Cesta ke svobodě) je přístupný všem předplatitelům Voyo (159 korun měsíčně). Svou televizní premiéru si Česko-19 odbude 22. září 2020 ve 21:50 na Nově, odkud by měl putovat i na Nova Plus, a být tak několik dní dostupný zdarma.

Dokumentární film Česko-19 mapuje příběhy lidí, kteří se přímo setkali s nemocí Covid-19. Pacienti, zdravotníci nebo pracovníci v sociálních službách popisují svůj boj s neviditelným nepřítelem.

V časosběrném projektu TV Nova se s nimi setkáme na nemocničních lůžkách, kde bojovali o životy své nebo pacientů, v sanatoriích kde se léči s trvalými následky nebo v Alzheimercentru, kde jedenácti klientům ze sedmdesáti zkrátil nový koronavirus život o měsíce či roky. Jsou to zpovědi lidí, kteří se s nemocí setkali tváří v tvář a teď mají co říct. Chtějí dál předat svoji zkušenost s virem o kterém stále víme tak málo. Jsou to příběhy, které dosud nikdo neslyšel. Lidí, kteří do kamery nikdy nemluvili. Budeme sledovat boj o životy, boj s nemocí ale i sžívání s novým normálem, ve kterém teď všichni žijeme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také