Stuntwomen: Příběh filmových kaskadérek

Přečtěte si

10 nelegálně nejstahovanějších filmů týdne

Nacházíme se v době, kdy filmová studia vkládají naděje do streamu, a tím roste pochopitelně zájem o pirátství. Tomu...

12 nedávno uvedených českých filmů na Netflixu

Netflix přidává do nabídky další české filmy. Populární 3Bobule, které vládnou žebříčkům sledovanosti českého Netflixu již několik týdnů v...

10 horkých novinek na bezva víkend u bedny

Na víkend si rezervujte dostatek času, protože na streamu bylo přes týden opět živo. Kromě tradiční nadílky novinek na...

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Ve filmovém světě je spousta herců, hereček, režisérů, scénáristů, ale existuje i několik kaskadérů, bez kterých by akční filmy nebyly tím, čím jsou. Samozřejmě ne každý je Jackie Chan, který si většinu svých akčních kousků dělá sám, a proto jsou tu ony. Kaskadérky, které řídí rychle a zběsile, bojují s Johnem Wickem nebo se nechávají srazit autem.

Dokument sleduje skupinu profesionálních kaskadérek, které se svěřují se svojí prací a s tím, jak bojují s rovnoprávností. Ženské kaskadérky existovaly již za dob němých filmů a jejich odkaz pokračuje do dneška. Kaskadérky se ale svěřují s tématem dnešní doby, kterým je sexuální obtěžování ve filmovém průmyslu. Představí divákovi jak funguje jejich práce a také z kolika zranění se za svůj život museli dostat.

Celým dokumentem provází herečka z Rychle a zběsile Michelle Rodriguez, která se na plátně setkává s kaskadérkami, které za ni v některých scénách řídily. Režie dokumentu se ujala April Wright, která se již potřetí věnuje filmovému tématu.

Stuntwomen budou k dispozici na internetu od 22. září 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také