Stuntwomen: Příběh filmových kaskadérek

Ve filmovém světě je spousta herců, hereček, režisérů, scénáristů, ale existuje i několik kaskadérů, bez kterých by akční filmy nebyly tím, čím jsou. Samozřejmě ne každý je Jackie Chan, který si většinu svých akčních kousků dělá sám, a proto jsou tu ony. Kaskadérky, které řídí rychle a zběsile, bojují s Johnem Wickem nebo se nechávají srazit autem.

Dokument sleduje skupinu profesionálních kaskadérek, které se svěřují se svojí prací a s tím, jak bojují s rovnoprávností. Ženské kaskadérky existovaly již za dob němých filmů a jejich odkaz pokračuje do dneška. Kaskadérky se ale svěřují s tématem dnešní doby, kterým je sexuální obtěžování ve filmovém průmyslu. Představí divákovi jak funguje jejich práce a také z kolika zranění se za svůj život museli dostat.

Celým dokumentem provází herečka z Rychle a zběsile Michelle Rodriguez, která se na plátně setkává s kaskadérkami, které za ni v některých scénách řídily. Režie dokumentu se ujala April Wright, která se již potřetí věnuje filmovému tématu.

Stuntwomen budou k dispozici na internetu od 22. září 2020.