Co letos nabídla Letní filmová škola

Letní filmová škola v Uherském Hradišti má kromě zavedené tradice k tomu ještě pěkně tuhý kořínek. Neskolila jí ani pandemie a vesele si mohla odškrtnout již 46. ročník.

Během šesti dnů se na festivalu celkově protočilo přes 5000 návštěvníků. To však nebyli jeho jediní účastníci. Letošní akreditační novinka, plynoucí z bezpečnostních opatření, nazvaná „Off program“ zpřístupnila odborný a doprovodný program, i letní kina. Tuto novotu využilo 1700 zájemců.

Asociace českých filmových klubů stejně jako každý rok ocenila několik významných tvůrců a tvůrkyň světové kinematografie. Letos hlavní cenu udělila Vladimíru Körnerovi, Andrzeji Wajdovi (in memoriam) a Krystyně Zachwatowicz-Wajdové, Hanně Schygullové a Radku Pernicovi.

Filmovka v roce 2020 přinesla divákům 94 celovečerních, 7 středometrážních a 63 krátkých filmů v celkovém počtu 161 projekcí. Pokud jste si chtěli odpočinout od filmů, mohli jste se zúčastnit bohatého odborného programu skládajícího se z 44 položek, včetně 6 divadelních představení a 8 výstav.

Pořadatelům LFŠ patří potlesk za to, že se nezalekli tíživých podmínek vycházejících z pandemické situace a stejně jak jsme tomu zvyklí, připravili opět na pár dní (nejen) filmové kvalitní hody.