Pretending I’m a Superman: Dokument o vzniku skateboardové videohry Tonyho Hawka

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

V roce 1999 spatřily světlo světa nové videohry, které se věnovaly skateboardu. Tento nový dokument se věnuje právě vývoji videoher Tonyho Hawka, jenž dětem po celém světě představil herní senzaci.

Trailer začíná 80. léty, kdy ježdění na skateboardu bylo na samém vrcholu slávy a snad každé dítě toužilo po tom jeden mít. V 90. letech ale přišel silný pokles a nezájem o tento sport a zábavu, která pro většinu profesionálních skateboardistů znamenala náhlé finanční potíže. Naštěstí ke konci dekády přišla firma Activision, která ke své spolupráci povolala nejslavnějšího skateboardistu Tonyho Hawka a společně vytvořili videohru, která pomohla, aby se skateboard vrátil zpátky na výslunní.

V dokumentu bude možné vidět nikdy nezveřejněné rozhovory a videa s Tony Hawkem. Také se objeví Steve Caballero, Rodney Mullen, Chad Muska a Eric Koston. Dokument nevypráví pouze o vzniku legendární videohry, ale také o tom, jak se skateboarding stal důležitou součástí všech představitelů a dětí na světě. Za režií stojí švédský režisér Ludvig Gür.

Dokument bude k dispozici na internetu od 18. srpna 2020.

Zdroj: Wood Entertainment

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také