Nejlepší filmy Daniela Radcliffa

Přečtěte si

Kosmonaut z Čech: Netflix pošle Adama Sandlera do vesmíru

Kniha spisovatele Jaroslava Kalfaře Kosmonaut z Čech dostane filmovou adaptaci od Netflixu. V hlavní roli kosmonauta Jakuba Procházky se...

16 novinek, které v týdnu uvede Netflix

Poslední týden tohoto měsíce bude na Netflixu ve znamení originální hororové tvorby, zajímavých dokumentů, ale také jedné velké premiéry...

16 filmů na Halloween pro celou rodinu za posledních 10 let

Doporučujeme patnáct filmů, které se mohou skvěle hodit, pokud hledáte to pravé filmové dobrodružství pro celou rodinu na blížící...

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Herec Daniel Radcliffe se proslavil už jako dítě rolí Harryho Pottera. Od uvedení posledního filmu o brýlatém čarodějovi však vůbec nezahálí a nadále si vybírá velmi zajímavé role. Výběr jeho nejlepších filmů hovoří za vše.

Escape from Pretoria

Zdroj: Signature Entertainment

Tim Jenkin je aktivista, bojující za svobodu. V sedmdesátých letech během apartheidu je při jedné z protestních akcí zatčen, a dostává se tak do afrického vězení Pretoria. Spolu se dvěma uvězněnými spolubojovníky, se snaží vymyslet, jak se dostat z vězení ven. Tim je naštěstí velice zručný, a tak brzy přijde s originálním nápadem, jak se dostat na svobodu. V příběhu, který je založen na skutečných událostech, si hlavní roli zahrál Daniel Radcliffe. Jeho dva spoluvězně pak ztvárnili Daniel Webber a Mark Leonard Winter.

Guns Akimbo

Zdroj: Saban Films

V Guns Akimbo hraje Daniel Radcliffe loosera, který je proti své vůli vtažen do ilegální, na internetu streamované vražedné hry o přežití… Dynamicky natočená akce se spoustou hravých záběrů, které ruku v ruce s humorem a příjemným vizuálem opravdu přináší zajímavou podívanou, jež tak trochu vybočuje z vymezení akčního thrilleru. Inu, zkuste udělat jakýkoli běžný úkon s pistolemi přišpendlenými k rukám… Spolu s Radcliffem si zde výraznou úlohu zahrála ještě Samara Weaving.

Harry Potter série

Zdroj: Warner Bros.

Dobrodružství Harryho, Hermiony a Rona odehrávající se ve světě čar a kouzel si získávají další a další generace věrných fanoušků, kteří na příběh chlapce, jenž zůstal naživu, nedají dopustit. Filmové zpracování Harryho Pottera znamenalo výhru v jackpotu. Knižní série, která byla předurčena stát se veleúspěšnou filmovou franšízou, příkladně naplnila svůj potenciál a jestli si někdo myslí, že s druhou částí Relikvií smrti to skončilo, nechť se zamyslí znovu. Svět čarodějů a mudlů je tak bohatý na všemožné dějové linie a příběhy, které by byl hřích nevyužít. Odpůrci tohoto rozmělňování zažitého filmového/knižního světa mají možná pravdu, že pak dojde k nezbytnému úpadku kvality, ale třeba taková Fantastická zvířata nepadají vůbec špatně. U Warnerů mají klenot, který nám jistě budou v pravidelných intervalech předhazovat, dokud poslední divák nepadne vysílením.

Rohy

Zdroj: RADiUS-TWC

Ig Perrish (Daniel Radcliffe) měl skvělý život, bohatou rodinu, i ženu svých snů, krásnou rusovlásku Merrin Williamsovou. Merrin byla však za neobjasněných okolností zavražděna. Z Iga je najednou hlavní podezřelý a nikdo, ani vlastní rodina, v jeho nevinu nevěří. Zlomený a neprávem obviněn žije ze dne na den a své neštěstí zahání alkoholem. Jednoho dne se probudí a zjistí, že na čele mu vyrůstají podivné rohy. Že by to bylo znamení a podaří se mu vraha vypátrat? Spolu s rohy totiž získal zvláštní schopnost a rozhodne se udělat vše pro to, aby vraha své lásky našel.

Švýcarák

Zdroj: A24

Trosečník Hank už přestal doufat, že na opuštěném ostrově narazí na živou duši. Před zoufalým činem jej ale na poslední chvíli zachrání pohled na bezvládné tělo, vyvržené z moře. Budoucnost najednou dostává nové kontury a na Hanka čekají neuvěřitelná dobrodružství všeho druhu ve společnosti mírně pobledlého Mannyho. V melancholicky laděné kámošské komedii jedou Paul Dano a Daniel Radcliffe na vlně bezbřehé fantazie a dokazují, že životní radosti a strasti se mají sdílet s kamarádem, i za cenu toho, že jeho tělo nejeví známky života. Téměř.

The F Word

Zdroj: Entertainment One

Romantická komedie The F Word je adaptací divadelní hry T. J. Dawea a Michaela Rinaldiho „Toothpaste and Cigars“. Co kdyby muž potkal zadanou ženu a pocítil by k ní lásku na první pohled? Měl by jí o tom říct? Toto dilema se snaží vyřešit Wallace (Daniel Radcliffe). Žije v Torontu, nedokončil vysokou školu a ani v práci není šťastný. Chantry (Zoe Kazan) naopak už má zařízený život s úspěšným Benem (Rafe Spall) a pracuje na své kariéře. Wallace chce zjistit, zda by měl u Chantry šanci. Otázku, jak si ji získat, konzultuje se svým kamarádem Allanem (Adam Driver), který je zároveň bratrancem Chantry.

The Gamechangers

Zdroj: BBC

Grand Theft Auto je bezpochyby jednou z nejznámějších videoher na světě. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi nás seznamuje se Samem Houserem (Daniel Radcliffe), americkým herním tvůrcem a producentem, který byl hlavní hnací silou při její výrobě. Cestu téhle kontroverzní hry ke slávě ztížil soudní proces, při kterém se právník Jack Thompson (Bill Paxton) snažil dokázat, že GTA a podobné hry ničí morálku, a proto je potřeba je zákonem zakázat.

Zbav se svých miláčků

Zdroj: Sony Pictures Classics

Daniel Radcliffe jako Allen Ginsberg, hvězda generace bítníků, v životopisném příběhu z doby básníkových studií na kolumbijské univerzitě. Píše se rok 1944 a mladičký Ginsberg sebou nechá coby student kolumbijské univerzity beznadějně vláčet okouzlujícím Lucienem Carrem. Kromě Carra se Ginsberg přátelí se začínajícími spisovateli Williamem S. Burroughsem a Jackem Kerouacem. Společně utvářejí takzvanou generaci bítníků. O poznání starší David Kammerer, nula bezhlavě obdivující skvělého Carra, zemře za nevysvětlitelných okolností. Policie z jeho vraždy kromě Carra podezřívá ještě Burroughse a Kerouaca, a tak se všichni ocitnou ve vazbě. Policejní vyšetřování zásadně ovlivní celoživotní tvorbu začínajících umělců.

Ztracen v džungli

Zdroj: Umbrella Entertainment

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne. Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší… úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří.

Žena v černém

Zdroj: Momentum Pictures

Hororový mág (ano, neboť bravurně zvládl survival naháněčku a teď zaspoileruju komentář, i temnou duchařinu) James Watkins po výborném Eden Lake vzal průměrnou viktoriánskou báchorku o pomstychtivém duchovi a opět znepokojivě a bez vytáček likviduje děti, tentokrát čistě v roli obětí. Druhořadý příběh a Radcliffe, který se bohužel nezbavil „potterovských“ grimas, jsou utopeni v pochmurném a bledém prostředí, kde i to nejnepodstatnější křoví vypadá, že je zralé na antidepresiva. A právě tady zažije hlavní hrdina takový lekací fičák, že hráči obeznámeni hrou typu Amnesia zažijí velice nepříjemné deja vu. Vynikající práce s kamerou, časováním a budováním atmosféry staví Ženu v černém mezi nejlepší horory posledních let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také