Letní filmová škola v Uherském Hradišti proběhne i letos, již po 46.

Přečtěte si

Kde hledat Youtube filmy

Filmy na Youtube rozhodně jsou. Legálně i nelegálně. Filmy na Youtube jsou i v češtině a je jich tam...

Nejlepší Marvel filmy

Vybrali jsme nejlepší Marvel filmy, které jsou součástí Marvel Cinematic Universe, propojeného filmového světa čítajícího momentálně třiadvacet filmů. Které...

Kde sledovat seriály online zdarma

Je vůbec možné sledovat seriály online zdarma? Samozřejmě. V tomto přehledu se podíváme na nejrůznější zákoutí českého internetu, která...

Autor

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Virus COVID-19 paralyzoval celý svět a nuceně zrušeny, či odloženy byly všechny kulturní akce. Karlovarský mezinárodní filmový festival letos vyměnil svou lázeňskou baštu za artová kina (nyní probíhá až do 11.7. akce Tady Vary), Febiofest se přesunul na září. Nicméně pro filmové nadšence přišla dobrá zpráva – LFŠ v Uherském Hradišti zlotřilému viru nakonec odolala a svůj již 46. ročník nevynechá.

Tradiční filmový festival proběhne v dnech 7.8. – 12.8. 2020. Stejně jako každý rok, i letos bude část programu věnována velké osobnosti kinematografie. Hlavními hvězdami 46. ročníku budou filmy polského režiséra Andrzeje Wajdy. Pokud holdujete počinům beze slov, prim budou hrát díla s Busterem Keatonem, samozřejmě opět s živou hudbou.

Již třetím rokem nabízí filmovka rovněž sekci nazvanou Východní přísliby zaměřenou na tvorbu ze zemí bývalého socialistického bloku. Izraelská kinematografie rovněž dostane svůj prostor díky programovému bloku Terra festivalis. Oblíbené Půlnoční delikatesy upřou svou pozornost tentokráte na originální akční bijáky a nechybět nebude ani česká stopa.

Uvnitř festivalových kinosálů se tak budeme moci opět kochat Nabarveným ptáčetem, Vlastníky nebo teprve za chvíli uvedenými Havlem a Tichým společníkem. O nesnázích internetu pro děti nás bude informovat nyní společností silně otřásající dokument V síti.

Pořadatelé festivalu budou k jednotlivým sekcím s blížícím se datem konání dodávat více informací, ale jedno je jisté – Uherské Hradiště bude opět na pár dní modlou všech filmových tvůrců, odborníků i milovníků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také