Virus COVID-19 paralyzoval celý svět a nuceně zrušeny, či odloženy byly všechny kulturní akce. Karlovarský mezinárodní filmový festival letos vyměnil svou lázeňskou baštu za artová kina (nyní probíhá až do 11.7. akce Tady Vary), Febiofest se přesunul na září. Nicméně pro filmové nadšence přišla dobrá zpráva – LFŠ v Uherském Hradišti zlotřilému viru nakonec odolala a svůj již 46. ročník nevynechá.

Tradiční filmový festival proběhne v dnech 7.8. – 12.8. 2020. Stejně jako každý rok, i letos bude část programu věnována velké osobnosti kinematografie. Hlavními hvězdami 46. ročníku budou filmy polského režiséra Andrzeje Wajdy. Pokud holdujete počinům beze slov, prim budou hrát díla s Busterem Keatonem, samozřejmě opět s živou hudbou.

Již třetím rokem nabízí filmovka rovněž sekci nazvanou Východní přísliby zaměřenou na tvorbu ze zemí bývalého socialistického bloku. Izraelská kinematografie rovněž dostane svůj prostor díky programovému bloku Terra festivalis. Oblíbené Půlnoční delikatesy upřou svou pozornost tentokráte na originální akční bijáky a nechybět nebude ani česká stopa.

Uvnitř festivalových kinosálů se tak budeme moci opět kochat Nabarveným ptáčetem, Vlastníky nebo teprve za chvíli uvedenými Havlem a Tichým společníkem. O nesnázích internetu pro děti nás bude informovat nyní společností silně otřásající dokument V síti.

Pořadatelé festivalu budou k jednotlivým sekcím s blížícím se datem konání dodávat více informací, ale jedno je jisté – Uherské Hradiště bude opět na pár dní modlou všech filmových tvůrců, odborníků i milovníků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno