Spencer: Kristen Stewart ztvární princeznu Dianu

Přečtěte si

Nejlepší komedie tohoto léta najdete v kině i na internetu

Letní filmová sezóna zůstává ve stínu pandemie, důvody k smíchu ale rozhodně budou. Na skvělé komedie můžete vyrazit nejen...

Spider-Man: Filmy pavoučího muže seřazeny od nejhorších po nejlepší

Není to tak dávno, co začaly přípravy pokračování Paralelních světů, skvělého animáku, ve kterém jsme se střetli hned s...

Nejlepší seriálové novinky od začátku roku 2020

Zatímco svět filmu letos ještě pořád trpí, seriálům a minisériím se daří náramně. Nových seriálů bylo uvedeno snad rekordní...

Autor

Kristen Stewart (Seberg, Sněhurka a lovec, Pořád jsem to já) si podle oficiálních zdrojů zahraje roli princezny Diany a bude muset čelit těžkému rozhodnutí. Životopisné drama je režírované Pablem Larraínem (Jackie, Neruda, Klub) a produkční spolupráce započnou začátkem roku 2021.

Příběh se odehrává na začátku devadesátých let, kdy strávila princezna Diana klíčový víkend na hradu Windsoru v panství Sandringham v Norfolku. Zde si princezna Diana začala během vánočních svátků uvědomovat více do hloubky, že je její manželství s princem Charlesem poněkud nefunkční a rovněž přemýšlela nad tím, čeho chce vlastně v budoucnosti dosáhnout.

Slovy režiséra Larraína se nebude jednat o klasickou pohádku, kdy princ požádá o ruku princeznu a poté spokojeně vládnou bok po boku. Tady půjde o zásadní změnu, kdy se princezna rozhodne odmítnout funkci královny a snaží se vydat vlastní cestou, kde může být sama sebou. Což dělá příběhem takovou pohádkou naruby a právě to je jádrem celého filmu. Tvůrci tak zamýšlí zrealizovat snímek, který by dokázal oslovit a uhranout miliony diváků napříč celým světem, a připomenout tak i fascinující životní příběh samotné princezny Diany.

Děj se nebude přímo zabývat tragickou smrtí princezny Diany poté, co opustila život v paláci. Nýbrž bude více do detailů poodhalovat rozpadající se manželství a její neutichající mateřskou lásku k synům princi Williamovi a princi Henrymu. Larraín rovněž dodal důvod, proč si do obsazení hlavní role vybral právě Kristen Stewart. Ta je podle něj jednou z talentovaných hereček současnosti, která si ho získala především svojí hereckou rozmanitostí a přesvědčivostí, jenž do filmů vkládá. Dokáže být velmi záhadná, křehká a zároveň neskonale silná. Což je právě tím, co tohle životopisné drama potřebuje.

Na produkci snímku Spencer se dále budou podílet partneři Juan de Dios, Jonas Dornbach, Janine Jackowski a Paul Webster. Scénář sepsal Steven Knight (Východní přísliby, Gangy z Birminghamu, Noční jízda).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také