Kubrick by Kubrick: Dokument o režisérské legendě se představuje

Přečtěte si

Nejlepší body horory

Body horor je zvrácený subžánr hororu, ve kterém dochází k psychickému i fyzickému násilí na lidském těle. Nejčastěji jde...

Nejlepší francouzské filmy za posledních 10 let

Kdo by neměl rád francouzské filmy. Doba Četníků už je sice dávno pryč, ale skvělé filmy se ve Francii...

Disneyho hrané remaky seřazeny od nejhoršího po nejlepší

Očekávanou Mulan uvidíme už v září (v kině nebo na internetu), a tak jsme seřadili zbylé Disneyho hrané remaky...

Autor

Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Kvůli odložení začátku filmového festivalu Tribeca se jeho pořadatelé rozhodli zveřejnit seznam filmů, které se na festivalu budou promítat. Mezi nimi je i francouzský dokument o režisérské legendě Stanley Kubrickovi, ke kterému festival zveřejnil první trailer.

Dokument bude zkoumat nesmazatelný odkaz ve filmovém průmyslu, který po sobě zanechal zesnulý režisér a scénárista Stanley Kubrick. Jakožto neortodoxní a nevšední režisér se zapsal do myslí nejen filmovým divákům, ale také hercům a herečkám, se kterými spolupracoval. Každý jeho záběr musel být dokonalý, aby splnil jeho očekávání o celkovém filmu. Francouzský režisér se rozhodl díky dokumentu představit Kubricka divákům jeho vlastními slovy.

Za dokumentem stojí francouzský filmař Grégory Monro, který má s dokumenty bohaté zkušenosti. Jeho debutem byl dokument o francouzské herecké legendě Louisi de Funesovi, který světu představil v roce 2013. Po tomto úspěchu natočil dokumenty například o Jerry Lewisovi nebo Pierru Richardovi.

Datum premiéry kvůli posunutí festivalu zatím bohužel není známé.

Zdroj: Warner Bros.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také