Kubrick by Kubrick: Dokument o režisérské legendě se představuje

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Kvůli odložení začátku filmového festivalu Tribeca se jeho pořadatelé rozhodli zveřejnit seznam filmů, které se na festivalu budou promítat. Mezi nimi je i francouzský dokument o režisérské legendě Stanley Kubrickovi, ke kterému festival zveřejnil první trailer.

Dokument bude zkoumat nesmazatelný odkaz ve filmovém průmyslu, který po sobě zanechal zesnulý režisér a scénárista Stanley Kubrick. Jakožto neortodoxní a nevšední režisér se zapsal do myslí nejen filmovým divákům, ale také hercům a herečkám, se kterými spolupracoval. Každý jeho záběr musel být dokonalý, aby splnil jeho očekávání o celkovém filmu. Francouzský režisér se rozhodl díky dokumentu představit Kubricka divákům jeho vlastními slovy.

Za dokumentem stojí francouzský filmař Grégory Monro, který má s dokumenty bohaté zkušenosti. Jeho debutem byl dokument o francouzské herecké legendě Louisi de Funesovi, který světu představil v roce 2013. Po tomto úspěchu natočil dokumenty například o Jerry Lewisovi nebo Pierru Richardovi.

Datum premiéry kvůli posunutí festivalu zatím bohužel není známé.

Zdroj: Warner Bros.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také