Capone: Josh Trank se vrací s dalším šťavnatým projektem

Přečtěte si

Autor

Josh Trank se skvěle uvedl sci-fi thrillerem Kronika a následně si zničil kariéru při tvorbě Fantastické čtyřky, která utrpěla nejen četnými stížnostmi na Trankovo chování, ale hlavně střetem vizí tvůrce a studia. Nyní to Trank zkouší s jasnou návnadou na Oscary.

Trailer má k tomu všechny dispozice – přehrávajícího Hardyho s nepřehlédnutelným make-upem, velkolepou výpravu a známé tváře ve vedlejších rolích. Kromě Hardyho se v traileru objeví i Kyle MacLachlan či Matt Dillon. Zároveň trailer nešetří velkolepými, zapamatovatelnými výjevy. Zvláštní je ovšem způsob, jakým upoutávka přistupuje k hlavní postavě. Je totiž rámovaná dialogy ostatních postav o Caponovi, zatímco ten v ní hraje roli mytické postavy, o níž chceme vědět víc. Sám Hardy má v traileru všeho všudy tři repliky. Pokud bude v tomto duchu celý film, může to vypadat jako pokus o gangsterského Občana Kanea, jehož rovněž poznáváme pohledem ostatních postav.

Ty ambice by seděly, protože Trank působí jako ten typ tvůrce, který tlačí svou uměleckou bezchybnou vizi. Když sdílel trailer ke Caponemu na Twitteru, nezapomněl zmínit, že film jde ven v jeho sestřihu. A to 12. 5. 2020.

Zdroj: Vertical Entertainment

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také