Pravda: Slavná herečka napravuje rozbitý vztah s neméně úspěšnou dcerou

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Snímek zachycuje třaskavé setkání scénáristky Lumir se svou matkou, slavnou francouzskou herečkou Fabienne. Dokáží mezi sebou obě ženy opět vytvořit láskyplné rodinné pouto? Podívejte se na český trailer.

Lumir je úspěšná scénáristka žijící s rodinou v New Yorku. Když její matka, slavná francouzská herečka Fabienne Dangeville, vydá svou autobiografii, Lumir jí i s rodinou přijíždí osobně pogratulovat. Návštěva se ale neplánovaně prodlouží a na obě hrdinky dolehne tlak nikdy nevyřčených křivd a bolestí z minulosti. Pro Fabienne to ale není jen cesta sbližování se s dcerou, je to i učení se pokoře a úcty k ostatním lidem.

Japonský klasik a mistr rodinných drobnokreseb, režisér Hirokazu Koreeda, začínal jako spisovatel a cestou filmu se vydal až posléze. Po prvních dokumentárních snímcích pro japonskou televizi vzniká v roce 2003 drama Nikdo to neví, v němž Kore’eda prokázal, že je jedním z nejzručnějších tvůrců koncepčně pracujících s dětskými herci. Další klíčové dílo Jaký otec, takový syn pak získalo v roce 2013 v Cannes cenu poroty, kam si o 5 let později přijel i pro Zlatou palmu za film Zloději. Jeho nejnovější snímek Pravda se v roce 2019 ucházel v Benátkách o Zlatého lva a v Čechách se v předpremiéře objevil na FebioFestu.

V hlavních rolích se představí Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke, Ludivine Sagnier a další.

V kinech hrají od 2. dubna 2020.

Zdroj: Film Europe

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také