The Jesus Rolls: John Turturro z Big Lebowski se vrací na plátna

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Pro všechny fanoušky oblíbeného komediálního filmu Big Lebowski, který mají na svědomí bratři Coenové, přinášíme potěšující zprávu. Na velké plátno se vrací jedna z postav, a to samotný Jesus Quintana ve svém vlastním spin-offu.

Chvíli poté, co byl Jesus Quintana propuštěn z vězení za dobré chování, se schází se svým nejlepším přítelem a bývalým kolegou Peteym. Setkání Jesuse navrací zpátky ke kriminální minulosti a spolu s Peteym udělají hned několik špatných rozhodnutí, včetně krádeže velmi drahého veterána, se kterým se vydávají na zábavný roadtrip plný nečekaných věcí. K jejich smůle po nich ale jde ozbrojený majitel auta, který krádež svého miláčka nenechá jen tak stranou. Dobrodružství Peteyho a Jesuse pokračuje za přítomnosti volnomyšlenkářské Marie, která s nimi žije v milostném trojúhelníku. Otázkou zůstává, jak dlouho jim krádeže různých aut a milostná trojka vydrží bez zádrhelu.

Film byl napsán a režírován hlavním protagonistou Johnem Turturrou, který chtěl vrátit Jesuse na stříbrné plátno ve velkém. Na svém kontě má nespočet hereckých rolích, za zmínku stojí role Herbieho Stempela z filmu Otázky a odpovědi, nebo právě Jesuse Quintana, roli proslavil specifickým čištěním bowlingových koulí. Jeho parťáka ve filmu ztvárnil Bobby Cannavale, který se objevil v Ant-manovi, v dramatu Woodyho Allena Jasmíniny slzy, či nejnověji v Irčanovi. Milostnou trojici uzavírá francouzská herečka Audrey Tautou, její ikonickou rolí je Amélie z Montmartru ze stejnojmenného snímku. Ve vedlejší roli se můžeme těšit na držitelku Oscara Susan Sarandon.

Film má americkou premiéru 28. února.

Zdroj: Screen Media Films

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také